Sokak Kedimdeki Yaralar Ne Olabilir?

blackkk

Merhabalar. Sokakta baktığım kedilerimden birinde bölgesel tüy dökülmesi olduğunu farkettim. Yakalayabilirsem en kısa zamanda veterinere götürmeyi planlıyorum. Öncesinde fikrim olması için buraya sormak istedim. Sizce bu ne olabilir? Mantar olabileceğini düşünüyorum ama emin değilim.

3 CEVAP

Siyamask

Patili kavgası sonucu olmuş olabilir. İnşallah mantar değildir ama benziyor.

Warriorsans

Bana mantar gibi gelmedi, bir şekilde yara olmuşa benziyor. Bizimde bahçeye gelmeye korkan uzaktan uzaktan bizi izleyen mama verdiğimizde bile çok aç olduğu sürece ancak cesaret edebilen bir kedi var dün kafasında ciddi bir yara olduğunu fark ettim. Çok üzüldüm ama bir şey de yapamıyorum yaklaştığım an kaçıyor. Diğer kedilerden de çok korkuyor hatta diğer kediler onu dövüyor. Büyük ihtimalle hem insan hemde hayvanlardan şiddet görmüş.

blackkk

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Umarım mantar değildir, Tedavisi zor ve uzun sürüyormuş sanırım. Dediğiniz gibi yaralanmış olabilir. Çok fazla kedi var ve aynı yerde duruyorlar sürekli.