Belediyede Kedi Kısırlaştırma?

Baliminannesii

Belediyede dişi kedi kısırlaştırıp memnun kalan veya sorun yaşayan var mı?

11 CEVAP

Anonymus985465

Diğer belediyeleri bilmem Ancak bildiğim belediyede 2 veteriner sabahtan akşama kadar büyük özveriyle onlarca sokak kedisi kısırlaştırıyorlar. Ancak imkanları sınırlı olduğundan, birbirinden hastalık kapan, orda kanlar içinde kıvranan, ağrıdan inleyen hayvanlar gördüm
Köpeğini bir kaç günlüğüne bıraktıktan sonra kanlı ishalle özel veterinerde kurtarmaya çalışan, ancak ölümle sonuçlanan vakalar var.

Renklipati

Belediyede ki veterinere göre değişiyor aslında, burda yaptırıp memnun olanda var,yaptırıp bin pişman olanda var.ben 4 tane sokak canı 2 yıl önce yaptırdım mesela çok iyiydi hemen iyilestiler

huqi

Belediyeye göre değişiyor. Her ilçe belediyesi aynı değil mesela yaşadığım ilçenin belediyesi, kısırlaştırma için kendileri alıyormuş güya aynı yere bırakıyolarmış ama bırakırken haber falan vermiyorlar bu yüzden bana hiç güvenilir gelmiyor. (Facebook'da bi grupta yaşadığım ilçedeki belediyeye biri apartmanında yaşayan bir kediyi vermiş, kediyi güya geri bırakmışlar ama bakan kişi kediyi bir daha görememiş)
Yani belediyenizle konuşup eğer siz getirebiliyorsanız ve geri alacaksanız güvenilir olabilir.
Bahçelievler belediyesinde çok fazla kısırlaştırma yapanları duydum, bir sorun çıkmamış.
İstanbul'da birçok noktaya bir araç geliyor, kedileri kendiniz getiriyorsunuz ve aynı gün kendiniz alıyorsunuz. Bu şekilde bir kedi kısırlaştırdım, belediye dikişleri çok iyi olmuyor ama tahlil falan yaptıklarını düşünmeyin eminim ki yapmıyorlardır. 2 hafta önce sokağımdaki kediyi kısırlaştırdım, yakalık takmadığım için dikişlerini kopardı ve iyileşme süreci uzadı ama dün sokağa saldım durumu gayet iyi. Elimden geldiğince aynı yerde kısırlaştırmaya devam edicem, özele kimsenin gücü yetmez.
( kısırlaştırdıktan sonra 10 gün kadar evde bakmak önemli)

byzkpln

Ankara’da yaşıyorsanız eğer veteriner fakültesini önerebilirim bir çok sokak hayvanı için belediyeye güvenmeyip oraya götürdüm geçen yıl erkek kedi 220 dişi kedi 300 TL ye kısırlaştırıyordu

huqi

Acı çektirme diye bir şey olmaz ki, belediyede olsa özelde olsa anestezi veriyorlar. Sadece şu konuda güvenilir olması önemli:
Hayvanı siz teslim edip siz alın yoksa başka sokağa atabiliyorlar.

Renklipati

Ilinizde mutlaka hayvan hastanesi vardır uyguna yapıyorlar çünkü. Sizin belediyeyi araştırın yapıp memnun olan varmı,çünkü dediğim gibi hepsi bir olmuyor

Cennet29

Belediyeler de kedi kısırlaştırma ve tedavileri ücretsiz yapmaları zorunlu mu? Burda sadece köpekleri yapıyoruz diyip işin içinden sıyrılıyolar

Anonymus985465

Erkek dişi tüm sokak Canlarını kısırlaştırıyorlar

Baliminannesii

Özeller 1000 civarı istiyor ben de şaşırdım ama belediye acı çektirirse çok üzülürüm

Baliminannesii

Hepinize teşekkür ederim bir veterinerle konuştum özelde yaptıracağım belediyeye götürmeye içim el vermedi

Belediyeye göre değişiyor gerçekten ama eşimin annesi bahçesinde baktığı iki kediyi belediyede kısırlaştırmıştı hiçbir sorun yaşamadı. Zaten bence operasyondan sonrası önemli yani iyileşme kısmı. Evde olursa, dikişleri iyileşirse, maması suyu keyfi hali yerinde olursa bir sorun çıkacağını düşünmüyorum 🙏 Özelden farklı olarak operasyon sonrası bir antibiyotik süreci oluyor mu belediyede bilmiyorum. Özelde antibiyotik veriliyor ve kontrol yapılıyor. 🙏