Hangi Yavru Kedi Mamasını Önerirsiniz?

5 aylık iki tane yavru kedimiz var hangi mamayı önerirsiniz? İkiside erkek bu arada.

11 CEVAP

Anonymus683514

Acana first feast kullanıyorum ben veteriner hekimimiz de önerdi. Geçişte vb. hiçbir sorun yaşamadık ishal, kusma gibi.

Yaş mama olarak da n&d konservelerinin kitten olanları var onları öneririm.

bu mamaların hem puanları, hem içerikleri, hem genel yorumları iyi. Hem de en azından Zencefil çok seviyor :)

Renklipati

Madem bütçe sıkıntı değil acana firs feast kitten öneririm kaliteli istiyorsanız ben 6 ay kullandım kısırlaştırma olana kadar deneyin sever ve sorun yaşamazsanız alınacak mama

simbakedi

bütçenizi yazarsanız daha iyi olur. kilosuna 50tl verebilirim gibi. ya da bir anda 10-15 kg alabilir misiniz (ki biraz zorlarsanız daha kaliteli beslersiniz kedinizi) bunlar önemli şeyler o zaman daha sağlıklı öneriler yapılabilir

Bütçede sıkıntı yok kaliteli olsun besleyici olsun yeterli

bobby34

acana firs feast kitten öneririm kaliteli ve besleyicidir

Palyaco

Exclusion öneririm uriner ve bağışıklık güçlendirici

Exclusion tavuklu almayı düşünüyorum ama tavuklu mamalar için alerji yapiyo diyolar doğru mu ?

gokhansultan

Bütçede sıkıntı yoksa, orijen cat&kitten, acana first feast/pacifica ya da ND Ocean öneririm. Kuru mamaya first feastle alıştırdım. Şu an 3.5 aylık orijen, nd ocean karışımı veriyorum. Tüyleri pofuduk pofuduk, enerjisi çok iyi, dışkı kokusuz ve sağlıklı. Çabuk doyurduğu için çok yemiyor iştahsızca yiyor ama gelişim geriliği olan kızıma çok iyi geldi bu mamalar. Yaş mama olarak ta nd ocean ve me-o keçi sütlü kullanıyorum

yumak_bey

Öncelikle Royal Canin ve Purina Pro Plan yurt dışının en âdi en kötü mamasıdır. Tahmin edebileceğiniz üzere ekonomi yüzünden bu kadar pahalı... Üst segmentten; N&D, Advance, Orijen, Acana First Feast... Orta segment; Reflex ve Spectrum, Reflex kullandım kedim yavruyken fakat dişinde tartarlar oluştu ve mamayı bıraktım ilerler ise ve temizlenmezse diş kaybına yol açar ve tartar temizliği bayağı bir masraflı o yüzden üst segment almanızı tavsiye ederim ya da hergün kedinin dişlerini fırçalayın.

IDIL

Ben royal canin kitten kullandım kedimin gelişimi oldukça iyi gören ne kadar güzel beslenmiş diyor ve birkaç arkadaşım kedi sahiplenince aynı markayı kullandı onlarinda kedileri baya sağlıkla büyüdü ama yine de siz bilirsiniz içerik bakımından beğenmeyen çok insan var araştırıp karar verin:) tabi daha üst segmentlerde daha iyi mamalar mevcut acana first feast , nd gibi..:)

oamac26

Ben oğluma uzun bir süre acana first feast kullandım ama içerik olarak yoğun olduğu için böbrek sorunları baş gösterdi. Veteriner tavsiyesi ile nd tavuk narlıya geçiş yaptım.