Siz Sokak Hayvanlarına Neler Veriyorsunuz?

dilanbulent

Ben sürekli mama alamıyorum öğrenci olduğum için param yetmiyor. Param olmadığı zamanlarda evde kedilerin köpeklerin yiyebileceği ne varsa koyuyorum. Bu fotoğrafları az önce çektim mesela. Tavuğu haşladım, kemikler hariç her parçasını koydum, evdeki ekmekleri de didikledim mama haline getirdim karıştırıp. Şimdi sıcacık afiyetle yiyecekler. Hatta sadece kedileri köpekler değil, apartmanın bahçesindeki kirpinin bile yemek yemeye geldiğine şahidim :D

Siz sokak hayvanlarına neler veriyorsunuz peki? Etli yemekler haricinde başka hangi yemekler verilebilir? Açıkçası geçen evde biber dolması vardı onu verdim onu bile yediler ama iyi bir şey mi yaptım kötü bir şey mi yaptım hiç bilmiyorum.

22 CEVAP

Hayvandostu22

Ben tavuk ciğer kirmizi et neolursa patates pirinç havuç kaynatiyorum 1adet yumurta atiyorum çok seviyorlar

dilanbulent

Şuna bir açıklama getireyim. Kuru mama almak elbette daha uygun fiyata denk geliyor bunun bilincindeyim. Ama ben zaten aslında evde kuru mama bitmişken sokak kedilerine neler verebiliriz bunu sormuştum size :)

Genelde düşük maliyetli kuru mama veriyorum bazen balıkçıdan çöpe atılacak balık başlarını bedavaya alıyorum ve kedilere veriyorum

diablerose

en uygunu yumurta. direkt kaynar suya kirin pişirin, sogusun kediye verin.

Jeffroshum

Benim fikrimce o hayvanlar zaten aç zararlı zararsız ne bulsalar yemek zorunda kalıyorlar. Dandirik mamalardansa ev yemekleri bana daha iyiymiş gibi geliyor. Fazla baharatlı ve onlara zehirli olan herhangi bir şey dışında her şeyi yiyebilirler bence soğan molekülü yuttu anemi olacak diye bir şey de yok onun bi ölçüsü var belli bir miktarı geçmemesi gerekiyor onun dışında bence kalan yemeklerden yedikler her şeyi verebilirsiniz.kasaplarda ucuz parçalar alıp biraz tahılla karıştırıp verebilirsiniz.

Jeffroshum

Hem de israf olmamış oluyor