Kum Küreğinin Dar Olmaması

oliver1998

Kum küreği, kedinin dışkısını rahat bir şekilde alıyor ancak idrarının topaklanmasını geri düşürüyor. Bu da kokuya ve sağlık açısından zararlı olmasına neden oluyor.

Küreğinin alanlarını daraltmanın bir yolu var mı?
Kürek fiyatları çok pahalı bu arada.

17 CEVAP

Anonymus683514

Kırtasiyelere gidip sıcak silikon derseniz verirler. Silikon tabancası veya çakmakla eritip kullanabilirsiniz.

Ancak bence onun yerine gidip yeni bir kürek, elek vs. almak daha iyi.

Siyamask

Silikon tanesini 3-4tl kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir çözüm aradım sadece :) Tabiiki en sağlıklısı yeri kürek almak olur.

Siyamask

Bir de bu çiş topağını almama durumu kum kalitesinden de kaynaklanıyor.

NorthNight

Trend y ol da “hibanamorza kedi kumu küreği” diye aratın, 15-20₺ ye delikleri oldukça dar olan kürekler mevcut. (Benzerleri farklı farklı satıcılarda mevcut, örnek olsun diye bu ürünü söyledim.)

gokhansultan

Kusura bakmayın yanlış anlamışım :) Linkini verdiğim tarağın aralıkları dar ve sık olduğu için işinizi görebilir

Siyamask

Sıcak silikonla daraltabilirsiniz.

oliver1998

"Sıcak silikonla daraltabilirsiniz."

Sıcak silikon derken ?

"Bir de bu çiş topağını almama durumu kum kalitesinden de kaynaklanıyor."

Bunu kastediyorum işte...
nohut tanesi boyutlarında idrarı, kürekten çabucak düşebiliyor, halbuki hafif dar olsa böyle bir sorun olmayacak

oliver1998

"Kırtasiyelere gidip sıcak silikon derseniz verirler. Silikon tabancası veya çakmakla eritip kullanabilirsiniz.

Ancak bence onun yerine gidip yeni bir kürek, elek vs. almak daha iyi."

ona vereceğim paraya kürek alabilirim, haklısınız.

oliver1998

"Silikon tanesini 3-4tl kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir çözüm aradım sadece :) Tabiiki en sağlıklısı yeri kürek almak olur."
keisnlikle...

"Trend y ol da “hibanamorza kedi kumu küreği” diye aratın, 15-20₺ ye delikleri oldukça dar olan kürekler mevcut. (Benzerleri farklı farklı satıcılarda mevcut, örnek olsun diye bu ürünü söyledim.)"

bunu söylemeniz yerinde oldu.
kargo ile birlikte toplam 32tl tutuyor, gayet makul bir fiyat :)

gokhansultan

Nohut tanesi kadar olması bana normal gelmedi.
https://www.p e t m a m a c i.com.tr/moderna-plastik-elekli-kedi-kumu-kuregi-sari-27-cm-13012
Ben bu kürekten kullanıyorum baya memnunum tavsiye ederim.

oliver1998

"Nohut tanesi kadar olması bana normal gelmedi."

nohut tanesinden kastım, biriken idrar tanecikleri, idrar değil.

natasha_nk

Güzel bir araştırma icerisine girip vancat gibi sadece öneri veriyorum iyi kaliteli ince taneli kumlar kullanarak topaklanmayi fazlalastiran kumlardan kullanabilirsiniz biz de o arayış icerisindeyiz iyi topaklanirsa kum zaten yapışır ve zorluk cikarmaz sizede bizde bu arayistayiz bulursanız buradan paylaşın lutfen

pablopicasso

https://www.*********.com/trixie-kedi-kumu-kuregi-agir-plastiktir

Kullanıyorum. Çok memnunum. İndirimde

pablopicasso

K o l a y m a m a

oliver1998

Merhaba, önerdiğiniz linteki 32tl ve yaklaşık 10tl ye kargo ücreti de dahil edersek 40tl.

Bugün, bir milyoncuklarda satılan yağ süzgecinden aldım plastik olanlarından 24tl ye.
Hem kullanışlı, hem de daha az maliyetli.
Petshop'larda da aradım bulamadım maalesef.