Mide Sorunlari Yuzunden Mama Onerisi

smhcnn

Merhabalar 3,5 yasinda kisirlastirilmis erkek kedi sahibiyim 2 yildir ND dusuk tahilli kuzulu mama kullaniyorum. Kedim ara ara oksuruyor ve bu aralar 2-3 sefer farkli gunlerde kusmasi oldu seffaf kopuklu ve topak seklinde.. veteriner midesinin kasildigini tuy sorunu olabilecegini ve Hills i/d mamaya gecmemiz ve 15 gun gaviscon kullanmamizi soyledi fakat mama tavuklu ve hayvaninda tavuga alerjisi var. Artik kisirlastirilmis mamaya gecis yapacagim Brit Care ve Bozita'yi arastirmis durumdayim. Bu durumda mama onerisi olan var midir ne yapmaliyim nasil davranmaliyim ? Ayrica duzenli olarak malt kullaniyoruz. Onerilerinizi bekliyorum

10 CEVAP

Palyaco

Tavuğa alerjisi varsa tavuk olmayan tek mama exclusion ton balıklı veya sığır etli seçeneği ve acana pasifika mide hassas sa bu 3 mamada olur

natasha_nk

Arkadasim proplan sterilised adault kuzulu yada hindili kullanıyor kisir kedi mamasidir ve genelde kediler kuzulu hindili mamaları çok ama çok severler keyifle de yerler

smhcnn

1 yasina kadar pro plan yavru kedi mamasi kullandim kulaklarinda alerji oldu icerik olarak sanki fena gozukmesede pek kullanabilecegim mama gibi durmuyor sanki 🙄

smhcnn

Malesef o markalarda butceyi cok zorluyor su an nd bile cok zorluyorken..

natasha_nk

Veterinerinize danışın derim alerji testi yaptı da bilirsiniz ona gore mamalarin içerik oranlarına bakarak secebilirsiniz hassas bir kedi herlade

smhcnn

Evet hassas cok kolay hasta olabiliyor malesef.. 15 gun sonrasina fakulteden randevu aldim gereken testleride isteyecegim.

Palyaco

Exclusion 12 kilo baya uygun geliyor yeme garantili İtalyan mesei 10 aydır memnunum 699 tl indirim kodu ile 630 geliyor indirim kodu 6269321

natasha_nk

Evet testleri yaptirirsaniz daha ayrıntılı alerjilerini gorebilirsiniz ona gore secim yapabilirsiniz butcenizi zorlamayan . benim kediminde deniz ürünlerine karsi vardi mesela deniz ürünleri dışındakileri tercih ediyorduk somon ton balik ve her turlu deniz canlısında karsi

benim kedimin de tavuk alerjisi var ve üriner mama yiyor rc ve hillsinkiler tavukluydu. arayarak tüm klinikleri balıklı proplan üriner bulmuştum. bir de virbac denedik ardından domuz ve kümes hayvanlı fakat hidrolize proteindi hepsi rahatsız etmedi bu yüzden. siz de sindirim için satılan tüm reçeteli mama markalarına bakıp tavuksuzunu veya hidrolize proteinlisini arayabilirsiniz. geçmiş olsun.

smhcnn

Tesekkur ederim et unu olanlara bakmamaya ozellikle taze et orani yuksek olanlara bakiyorum karar verebilmis degilim.