Kedimin Kusması

sevilay28

Arkadaşlar merhaba. Artık çaresiz kaldığım için uzun uzun anlatacağım geçirdiğimiz her şeyi. Cumartesi günü İrmiğin terlik yediğini gördüm. Hemen elinden aldım. Pazar günü kedim sabah 4 kez kustu. İrmiğin bişeyler yiyip kusması çok meşhurdur, devam ederse götürelim dedik. Akşamüzeri fark ettik ki sabahtan beri ağzına hiçbir şey sürmemiş. Şaşırdım ve ödül maması bari vereyim diye düşündüm. 5 dakika ardından şiddetli bir şekilde fışkırarak ne varsa çıkardı. Apar topar veterinere gittik serum yiyemedi çünkü tek veteriner nöbetçiydi tutamadık. Röntgen ve Kusma önleyici yapılıp evimize geldik. Fakat gece boyu tahmin edebileceğiniz üzere dehidrate kalan kedim çok yorgun düştü. Sabah yine veterinere gittik. Serum, bulantı önleyici ve kan sayımı sonrası tekrar eve geldik. Veteriner akşam 9 gibi yemek verebileceğmii söyledi. Birazcık verdim fakat gece 4te hipersalivasyon, ardından da 4 adet kusma gerçekleşti. Tekrar apar topar veterinere gittik. Yine serum, röntgen tekrarı, biraz yaş mama ve daha güçlü bir kusma önleyici yapıldı. O gün bir şey vermememiz istendi. Dediği gibi yaptım,hatta o gün kakasını yaptı, ilaçların ve serumun da etkisiyle toparlar gibi oldu. Yani bağırsak tıkanıklığını bir nebze eledik. Fakat bugün arkadaşlar sabah 9 adet mama verdim, sonra yine kusacak gibi oldu saat 2ye kadar o şekil takıldı.. Genel durumu halsiz, yorgun, baygın bakıyor ve konuşmuyor. (irmik çok konuşkan bir kedidir) Bitki falan yemeye çalıştı. Saat 2de veterinerimin önerisiyle 1 kaşık yaş mama verdim. İştahla yedi. Kusar diye korktum ama kusmadı fakat yine arada hipersalivasyon belirtileri gösterdi. Şimdiyse saat 5,su içmiyor, 1 kaşık daha yaş mama koydum yemiyor, keyifsiz, halsiz, konuşmuyor, en sevdiği vitamini yemiyor... İnanın artık gücümün tükendiği noktadayım. Bu satırları da ağlayarak yazıyorum. Çaresizim. Veteriner 2 3 gün bekleyelim mide toplasın diyor ama haylaz çocuğumu bu şekilde görmeye yüreğim dayanmıyor. Soracağım soru ise şu. Başınızdan bu olay geçti mi

19 CEVAP

Bence başka bir veterinere gitmelisiniz. Bu kadar aç kalması büyük sorun ve bekleyecek durumda değil gibi yavrunuz. Acil şifalar diliyorum

Siyamask

Çok geçmiş olsun. Başıma gelmedi ama benzer duruma şahit olmuşluğum var. 2 3 gün diyim gününü net hatırlamıyorum. Toparlanması adına serumla takviye yapılmıştı. İlk gün ve ikinci gün değişimi net görülüyordu. İnşallah sizinki de hemencecik toparlanır.

sevilay28

Geçmiş olsun dileğiniz bile o kadar önemli ki benim için şu an. Kendimi çok çaresiz ve yalnız hissediyorum. Umarım dediğiniz gibi olur. Çok teşekkür ederim

Yesilyesil9

Yaa çok geçmiş olsun hemen atlatırsınız umarım

Yesilyesil9

Kendini yalnız hissetme bu tür şeyler hepimizin başına geliyor veteriner işini biliyordur diye düşünüyorum toparlar hemen inşallah

Yesilyesil9

Başka veterinere de bir sorun yine de

Palyaco

Kuru mama vermeyin yasmama azar azar verin film çektirin

sevilay28

Sizin düşünceleriniz neler? Belki aramızda veteriner vardır o yardımcı olur? Sizce veterinerler eksik bir şey mi yapıyor? Ben ne yapabilirim? Lütfen arkadaşlar, lütfen yorum yapın.

sevilay28

Yine kustu.. İnanamıyorum artık

Siyamask

Fakülte hastanesine gitmediyseniz bi gidin bence :( Çok üzüldüm

gece18

Çok çok üzgünüm. Çaresiz değilsiniz, bizlerde burdayız. İdrar tahlili ve biyokimya yaptırın lütfen. Röntgende her sey çıkmayabiliyor.

sevilay28

Hayvan hastanesi var bulunduğum ilde oraya gidiyoruz. Yine tam kan, böbrek karaciğer, röntgen, her ihtimale karşı antibiyotik, kusma önleyici ve serum verildi. Son tanıları reflü. GİS mama verdiler. Bir de bunu deneyeceğiz

Siyamask

İnşallah bu tedavi son tedaviniz olur. Kurtulur bebeğiniz :(

Jamesjoyce

Açıkçası ilk aklıma beyin omurilik sıvısının artmış olabileceği geldi. Bu konuda bi danisirsaniz iyi olur. Cunku dediginiz fiskirarak kusma bu sivinin yaptigi basinctan kaynakli olur genelde. Daha detay vermek istemiyorum ben veteriner degilim hemsireyim ama bence baska bir veterinere goturseniz faydali olacaktir.

sevilay28

Yaş mama bu öğle saat 2de 1 kaşık yedi fakat artık kabul etmiyor, en sevdiği vitamini bile yemiyor şu an. Film çekildi, sorun yok gözüküyor