Mamaları Karıştırarak Kullanmak??

Merveabdn

Kedim kısır ve proplan somonlu kullanıyoruz. İlk denediğimde 1.5 kg severek yemişti ancak 10kg aldığımda çokta iştahlı yememeye başladı. exclusion deneme için yine almıştım tester boyunh ve ikisini karıştırdığımda güzel yemişti. Sizce bir süre karıştırarak versem sorun olur mu? Sanırım kedim mamalardan cabuk sıkılıyor ve farklı farklı yemek istiyor. Hangi mamaları karıştırabilirim yada sıkılmamasj bikaç gün birinden bikaç gün birnden versem nasıl olur? Aranızda bu durumu yaşayan varsa yardımcı olursanız sevnirim.

3 CEVAP

öncelikle tek kediye 10 kg mama aldıysanız çok iyi saklamanız gerekiyor kokusunu tadını kaybetmemesi için. onun dışında sürekli 1 2 kg bunu yesin sonra hemen başka mamaya geçsin kediler için uygun değil. sağlıklı kediler için herhangi bir alerjisi ve sağlık sorunu yoksa genelde 10 15 kg bir mamadan daha sonra farklı bir mamadan rotasyon yaparak beslemek daha doğru diyorlar. en fazla 2 mama olacak şekilde bir süreliğine karıştırabilirsiniz tabii belki şu an. bir mama bitmek üzereyse ikinciden ekleyerek hem geçiş yapmış olursunuz.

Palyaco

Karışık verebilirsiniz bende exclusion mera karışık veriyorum

pablopicasso

Veteriner Hekimize danışmalısınız. Mide hassasiyeti geliştirirse çok yorulur ve sizde üzülürsünüz.