Vitamin Takviyeleri

IDIL

Kedime sabahlari bazen yaş mamayla bir 12 vitamin içeren malt veriyorum daha sonra tok karnina somon yağı içiriyorum tabii genel olarak da kuru mama yemeye devam ediyor gün içinde. Bunlar bir kedi için fazla mıdır ? Bazen arada bir ödül veriyorum sıvı veya cubuk ama bunu 2 günde bir falan yapıyorum.

4 CEVAP

Gimlihanim

Kuru maması kaliteli ise vitamine pek de gerek yok doğrusu. Yaş mama biz de her gün veriyoruz. Verilmesi taraftarıyım. Kaliteli, temiz içerikli yaş mama olduğu sürece her gün verilmeli diye düşünüyorum. Tabi ağız ve diş bakımı da ihmal edilmemeli.

IDIL

Royal canin kısır kedi maması kullanıyorum bi 7 aydir falan bu arada ilk deva vitamin takviyesi yaptim çünkü yurt dışındaydım kedim annemdeydi 4 aydir geldiğimde biraz zayıflamış gibi geldi bağışıklık yükseltici malt almak istedim ve dediğiniz gibi her gün hemen hemen yaş mama vermeye başladım. :)

Palyaco

Vitamin gerekli kediler icin cok iyi yapmışsınız 2 günde 1 odulde iyi saten zayıf düştüyse verin

IDIL

Somon yağı günde bir pompa ve 12 vitamın takviyesi hergün verilmesi normaldir yani değil mi?