Yavru Kedilerde İçgüdüsel Olarak Tuvaletlerini Kumamı Yaparlar ?

ByTogi

Evime yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyorum. Kediler yaradılışı gereği tuvaletlerini gömerler ama bu alışkanlık yavrular için de geçerli mi acaba diye merak ettim yoksa bir eğitim mi vermek gerekiyor

5 CEVAP

dilanbulent

Kediye tuvalet eğitimi aşırı basit bir şey çünkü içgüdüsel olarak direkt kavrıyorlar. Yavruyu kuma koyup ön patilerini kuma sürtüyorsunuz, birkaç saniye içerisinde direkt anlıyor oraya tuvaletini yapması gerektiğini. Hiç zor bir şey değil yani.

Zaten kabına kum koyup bir kaç kez patisini sürtünce hemen anlıyor sadece ev kedilerde değil bütün yavru kadilerde genelde bu alışkanlık oluyor

Renklipati

İç güdüsel olarak toprağa yapıp kapatırlar,evde kumu görünce toprak gibi düşünüp yapıyor lar yeterki kum kabının yerini bilsin bir iki kere içine koyun eseliyip çıkarın gerisi kolay artık eğitim bitti :)

ByTogi

Waaw
Cidden basitmiş
Teşekkürler

Gimlihanim

İçgüdüsel olarak öğrenmeleri daha hızlı oluyor sadece. Ama o kadar akıllılar ki hemen öğreniyorlar merak etmeyin. Partilerini kuma tek tek sürtmeniz gerekiyor. Gün içinde de birkaç kez tekrarlamalısınız mutlaka. Bir süre sonra göreceksiniz ki öğrenmiş ve gidip yapıyor. Ama ufak kazalara da hazırlıklı olun. Sonuçta onlar daha küçücük. Öğrendikten sonra sorun olmayacaktır. Şimdiden uzun, sağlıklı ömürleriniz olsun 🙏🏻😊