Kedimde Pire Var Mı ?

sezerk3

Kedim sürekli kaşınıyor pireden şüpheleniyorum ama pire bulamadım.Ne yapmalıyım ?

7 CEVAP

Renklipati

Pire olarak düşünmeyin Pire yoksa mama kaynaklı alerjide bu tür kaşıntı yapar gözlemleyin

Merhaba endişelenmeyin buradan kedilerde pireler hakkında bilgi alabilirsin. Eğer yeterli gelmezse veteriner kliniğe başvurmalısın

sezerk3

Teşekkür ederim inceleyeceğim.

Salihaylmz

Eğer dış parazit zamanı geldiyse yaptirabilirsin
Hem pire böcek de yaklaşmaz böylelikle

isra34

Pire olsa bile elinle bulmak onu almak büyük bir işkence gerçekten petshoplarda ense damlası var ondan al mutlaka 2.3 haftada bir damlatmalisin sonrasında 2 gün sonra bit taragiyla tara yattığı gezdiği yerlere sirke dök temizle misler gibi olur sonrasında kaşınmaz birdaha

Warriorsans

Kediler için üretilmiş pire tarakları var onlardan alıp kedinizi tararsanız var mı yok mu anlayabilirsiniz. Ayrıca pire varsa kulak arkası göbek gibi yerlerde siyah siyah pire dışkısı ya da pire yumurtası görmeniz muhtamel. Pirenin çözümü basit, güçlü bir ense damlası ve sonrasında pire tarağı kullanmak çok iyi oluyor. Pire yoksa kaşınmasının nedenini bulmanız iyi olacaktır. Mama Alerjisi, kum alerjisi, mantar, uyuz veya başka bir çok şey olabilir

Warriorsans

Kediler için üretilmiş pire tarakları var onlardan alıp kedinizi tararsanız var mı yok mu anlayabilirsiniz. Ayrıca pire varsa kulak arkası göbek gibi yerlerde siyah siyah pire dışkısı ya da pire yumurtası görmeniz muhtamel. Pirenin çözümü basit, güçlü bir ense damlası ve sonrasında pire tarağı kullanmak çok iyi oluyor. Pire yoksa kaşınmasının nedenini bulmanız iyi olacaktır. Mama Alerjisi, kum alerjisi, mantar, uyuz veya başka bir çok şey olabilir