2 Kedisi Olanlar Aylık Kaç Kilo Mama Gidiyor?

Baliminannesii

Evde iki kedim var biri sarman erkek diğeri dişi. Bir ayda ortalama 5 kilo civari mama yiyorlar. Mama golosi olduğu için doyurucu değil mi acaba diye düşündüm yoksa ölçü ile mi vermeliyim sarman olan biraz tombik olmaya başladı. Haftada 3-4 gün Yaş mama ve hafta 1 kez tavuk da yiyorlar

5 CEVAP

teddybal

Bizde aylık kişi başı 2 kilo düşüyor ortalama, size de min. 4 kilo gider ayda bence. Ben de 2'şer konserve veriyordum her hafta.(Son bir ay hariç bir aydır zar zor yaş mama yedirebiliyorum malesef) Normal geldi bana, günlük yemeleri gereken miktarı paketin arkasında yazana göre hesapladiniz mi, belli olur ordan aslında ne kadar yemeleri normal elinizdeki mamayla.

Baliminannesii

Şimdi hesapladım 4 kiloya yakın çıktı 2 kedim için. Demekki 1 kilo civarı fazladan gidiyor o da normal heralde

teddybal

4 kiloysa kişi başı günlük 66 Gr, 5'se kişi başı günlük 83 gr yemiş oluyorlar. Benimkiler yaş mamayı yemeyince bu ay 90 gr'ı görüyorum kişi başı günlük, sizinkiler ek gıdayı absorbe etmişler gibi olmuş o zaman :D Goloside günlük maksimum kaç gram yazıyor kilolarına göre ? Eğer yağlı, göbekli kediler değillerse; fit görünen uzun gövdeli iri kedilerse sorun yok diye düşündüm, en iyi siz bilirsiniz onları, ama veteriner de söyler zaten sismanlamiş kısıtlayın diye aşı zamanı sorun isterseniz ya da direkt telefonla danışın.

edmrcglu

4kg RC 1.5 ay gidiyordu proplana geçtim 3kg 1 hafta oldu var daha baya ve ölçüsüz koyuyorum ben onu düzeltmem lazım erkek değil de dişi kilo alıyor tombiğim belki dediğiniz gibi mamanızdan olabilir alabilirseniz kolay-mama da proplan 1.5 kg 162 tl bi deneyin isterseniz

Baliminannesii

2-3 kilo için 40 gr, 5-6 kilo için 70 gr yazıyodu 😄 erkek olan sarman biraz kilo almaya meyilli zaten sarmanlar genelde iri olur diye düşünüyorum dişi olan daha ufak tefek ona göre