Lütfen Acil

2 güne yakındır kedimin kakası yumuşak ilk eve aldıgımda da parazitten dolayı 3 4 gün yumuşak olup gecmişti ic dıs parazit bütün aşıları tam veteriner e kakasının yumusak olduğunu soyledıgımde purina nın probiyotik toz seyini vermisti ve gecmisti kedim yaklaşık 3 aydır bizde tüm aşılar tam ama 4 5 gündur osuruyor 2 gundur de kakası yumuşak yemesi su icmesi enerjisi yerınde kusma vs hic olmadı nr yapmam lazım bi de baya araştırıp haşlanmış patates yedirdim bugün yas mamayla da karıstırıp verdim ama yarın vet gidicem ama bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi taktım kafaya sinirden aglıyorum

6 CEVAP

Efekilic

Öncelikle sakin olun merak etmeyin endişeleneck bir şey yok büyük ihtimalle verdiğiniz mamadan kaynaklıdır. Mamayı değiştirin veya başka bir rahatsızlığı vardır

kitirkurabi

Ben benim 2 aylık danaya ne zaman market maması versem, yaş mama versem ya da kuru mamasını yemeyince suyla karıştırsam ishal oluyor, gazı da fazla oluyor. Valla gece başımın yanında yatarken fosur fosur osuruyor hatta :D Ama ısrarla kuru mamasının dışında ev yemeği, yumurta vs dahil hiçbir şey vermesem düzeliyor. Yani kusma, ateş, yürürken yalpalama gibi şeyler yoksa bence de çok panik yapmayın.

Cok sık yas mama hüptirik vs haftadan haftaya 1 hafta yas mamaysa bi hafta hüptirik ara ara da ev yoğurdu cok korkuyorum günde 3 kere yumusak kaka yapıyor patates püresi yaptım 3 gün surdurucem patates şeyini yakın bı zaman da da farklı bir sey de yemedi 3 aydır hep yas mama hüptirik yer yani bı sıkıntı olmazdı off kafama cok taktım umarım bi sıkıntı yoktur :((

Salihaylmz

Verdiğiniz mamayı değiştirin yaş mama vermeyin uzun bir süre (probiyotikle vermeyecekseniz)
Benim kedimde de aynısı oldu gaz ve yumuşak kaka sorunu. Gastro mama alın dedi veteriner gastro pahalı olduğu için hassas sindirim maması aldık memnunuz daha da sorun yaşamadık

Eylulleydi

Yaş mama tüketimini azaltmanızda fayda var. Paniğe kapılmayın lütfen teşhis ve tedavi için veteriner hekiminiz gereğini yapacaktır. Sağlık ve uzun ömür dilerim yavrunuza.

İnşallah çözüm bulunur korkulacak bir şey yok gibi duruyor