Mama Önerisine İhtiyacım Var Yardımcı Olur Musunuz

Zeke

6.5 aylık, kısır kedimin mamasını değiştirmek istiyorum. En önemli kriterimiz ise tüy dökülmesini engelleyici olması.

Artık kendimden geçtim kedimin gözlerine ağzına kendi tüyleri giriyor...

Direkt şunu kullandım ve tüylerine çok iyi geldi dediğiniz mamaları yazar mısınız?
Bu aralar alacağım.

Bu arada 1 yaşına kadar yavru maması kullanmasını istiyorum yeterli proteinleri alsın diye.
Ama bugün tarttım kilosu 3.80 çıktı🌚
Yine de yavru kullanıp ölçülü gitmeye devam edeyim istedim ama siz ne dersiniz?

12 CEVAP

Renklipati

Kediniz kısır,kısır mamaya geçin derim,bende 6.ayda yaptırdım ve kısır mamaya geçtim,kısır mama değerleri kısır kediler için hazırlanmış ilerde idrar yolları problemi kiristelesme yaşanabilir kilo artışı anı olabilir tavsiyem kısır mama ve veterinerlerde bu yönde uyarıyor..Ben acana kullanıyorum ve tavsiye ederim gerçekten tüy sorunu bu mamada hiç yaşamadık üstelik haftada bir belki tararım.ayrica balıklı mama tercih edin tüy dökümünü azaltıyor

simbakedi

maalesef boyle bir sey mumkun degil. benim kedime iyi gelen sizinkine iyi gelmeyebilir. 6.5 aylikken bir anda bu kadar tuy dokmesi cok normal. bence size gerekli olan tuy toplama eldiveni :D bizde cok ise yaramisti. tabiki mama iyi gelmemis de olabilir ancak ilk hedefiniz bu olmasin cunku su an yavruluk tuylerini dokuyor, sizinki biraz saciyor olabilir bu tuyleri hskwkdhwkd mama degisiminden zarar gelmez ama direkt buyuk bir etki beklemeyin derim. tavukluysa baska mamanin baliklisini alabilirsiniz ya da tam tersini. ben seye inanmiyorum “tavuklu mama tuy doker”. bence kediye iyi gelmeyen her aroma tuy doker. biz tavuklu, balikli, hindili hep rotasyonlu kullaniyoruz hic boyle bir sorunumuz olmadi 🧿 iyi gelen mama / yavruluk donemini atlatmak / tuy toplama eldiveni en onemlileri bencensjekdhejfk mama olarak enn memnun kaldiklarim acana ve nd’ydi. bozitayi ilk basta kullandik onda da hic sorun yasamadik ama kedim cok kucuktu zaten tuy dokmuyordu, o yuzden tuy olarak bize bir etkisi olmadi. proplan kullaniyoruz su an tuy dokme yok ancak biraz sirt cizgisindrki tuyler sertlesti. memnun kalmadik proplandan, exclusion deneyecegiz

Warriorsans

Bizde tüy sağlığına en iyi gelen mama acana pacifica oldu. Bütçenize uygunsa deneyebilirsiniz. Hem kısır kediye hem yavru kediye uygun olduğu için (tüm yaşam evreleri) güzel bir tercih olabilir. Ayrıca mamasını ölçülü verirseniz kilo sorunu da yaşamamış olursunuz

Zeke

@Renklipati Aa gerçekten mi? Dişi kedilerde de mi oluyor bu sorunlar peki? İlk kez sizden duydum asla bilmiyordum..
Yavru mamalar daha besleyici diye büyüme çağında alsın alacağını diye düşünüyordum ben.
Kısırlaştırma yapan veterinerimiz de bir şey söylemedi bu konuda.

Acana evet mama konusunda bir numara, bir bakacağım ancak fiyatları uçuk vaziyette:( sürekli olarak alamayabilirim ondan. Bilmiyorum.
Önereceğiniz başka mama var mı? Daha uygun alternatif olarak?

simbakedi

benimki sevdirmekten bile nefret ediyor ama camdan vs baktirirken zorla sey yapiyorum yani jskehdjek

Benim kedilerimde çok tüy döküyordu tabi bu birazda mamadanda kaynaklı oluyordu çünkü ozamanlar bilmiyorduk tecrubesizdik ama hergün duzenli olarak taradim zorlada olsa sonra mamayi değiştirdik şimdi iyiler çok şükür

gokhansultan

Her mama her kediye farklı etki yapıyor. ND ocean ablamın kedisi ve benim kedime tüy konusunda çok iyi geldi ama bazılarda da tüy dökülmesine yol açıyor. Ama sanırım en çok memnun kalınan mama acana pacifica bütçe sorununuz yoksa deneyebilirsiniz. (benimde bir sonraki tercihim bu olacak) ne olursa olsun düzenli taramak şart

namevcud

Kedilerimi 6 aylıkken kısırlaştırdım. 1 yaşına kadar yavru kedi maması kullandım. Veterinerim 1 yaşına kadar kullanabileceğimi söyledi. 1 yaşından sonra çeşitli kısırlaştırılmış mamalar verdim. Acana demiş çoğu kişi. Acana'yı benimkiler sevmedi. Zorla bitiriyorlardı. Artık Nature's Variety somonlu ve Exclusion tavuklu ve narlı kullanıyorum. Nature's Variety'yi daha çok seviyorlar.

Zeke

@simbakedi Tüy toplama eldivenimiz var, var da gelin görün ki kızım kendisinden nefret ediyor:D
Onu taramak karşılıklı olarak ikimiz için de işkence gerçekten. İki gurluyor sonrası ya eldiveni ısırmak ya da kaçmaya çalışması ile geçiyor sjsjsj

Mamamız tavuklu, proplan kitten.
Çok iyi bir mama değil ama geldiğinden beri bunu kullandık.
Kilo artışı, kısırlaşması ve de tüyleri sebebiyle değişim zamanı geldi diye düşünüyorum.
Bizim kız ortalığa tüy saçmasının ötesine geçti bambaşka bir boyutta :D vallahi bugün onun gözünden tüyünü çektim aldım ... 1 tüyünün boyutu işaret parmağım kadar ölçtüm bugün ajsjsj

Zeke

@Warriorsans Sürekli olarak alamayabilirim şu sıralar :(
Önereceğiniz daha uygun fiyatlı kaliteli bir mama var mı?

Ölçü konusunda da her gün %100 uymuyoruz ama genellikle ölçülü gidiyoruz. Ama hareketleri azaldığı için haliyle kilo alıyor..

Zeke

@simbakedi sjdjdjdj ben öyle yaptığım zaman ağzım burnum tüyle doluyor..şanslısınız sizinki kısa belli ki 🥲

Zeke

Acana sürekli alabileceğim bir mama değil şu sıralar malesef.
Ama 1 paket alıp deneyeceğiz :(

Olmadı ND alayım diyorum ama onun da yorumları çok kafamı karıştırıyor. İshal yapıyormuş çoğu kediyi :/