Kedim Az Yiyor Ve Kilo Veriyor Neden?

Pisiuuu

1 yaşında ki erkek kedim bir süredir yani neredeyse 2 3 haftadır az yemek yiyor. Yani şöyle söyleyeyim hareketliliği yerinde çok oynayan bir kedi değil zaten 2 dakika oynar yatar ama her gece oynamak için miyavlar bekler o yüzden keyfinin yerinde olduğunu görebiliyorum. 4 kilo 100 gram felandı bir süre önce ölçtüm 3 kilo 900gram gördüm. Dün ölçtüm 3 kilo 750 gram gördüm yani böyle vakit geçtikçe izlemledim yarın veterinere gidicez zaten ama sizlere de sormak istedim bu durumu yaşayan var mı yani mamasını önceden güzel yerdi ama bugün çok az yedi hatta büyük tuvaletini bile yapmamış yememiş çünkü bu neden oluyor mamadan mı sıkıldı noldu bilemiyorum

4 CEVAP

Siyamask

Mamadan sıkılmış olabilir. Boğaz ağrısı tarzı bir şeyi olabilir. Umalım ki mamadan sıkılmış olsun :)

Pisiuuu

Yeni veterinere gittik karma aşısı için boğazlarına da bakıldı ve çok şükür sağlıklı dendi. Benim aklıma şu da geliyor ama ne kadar doğru bilemiyorum iç parazit aşı zamanı geldi fakat karması oldu diye bi süre geçmesini bekledim acaba iç paraziti mi var da yemesini engelliyor ama tuvaleti gayet normal ona da bakıyorum

Siyamask

Bence mama veya aroma değişikliği yapınca sorun ortadan kalkacak:))

Pisiuuu

Sanırım dediğiniz gibi çünkü biraz önce gidip mamasını yedi ve büyük tuvaletine de gayet normal şekilde çıktı. Yarın veteriner de genel bir kontrol yaptıktan sonra hills mamaya geçicez gibi duruyor malum beyefendi şımarıklık yapıyor keyfi