Kedim Kızgınlıkta Ve Çok Ağır Atlatıyor

Kedim kızgınlığa girdi ve dayanamıyorum iki gündür doğru dürüst uyuyamadım bile çok fazla eve işiyor 11 aylık dişi british günde 8 kere 9 kere farklı noktalara işiyor aralıksız bağırıyor ve uyumuyor kısırlaştırıcaz ama kızgınlığı geçince kısırlaştırılıyormuş aşırı ağır atlatıyor tanıdıklarımın kedileride kızgınlıga girdi ama bu çok farklı nasıl daha hafif atlatabiliriz bir yolu var mı

1 CEVAP

huqi

Dişi kediler genellikle işemez ama nadir olabiliyor işte.
Beklemekten başka yapıcak bir şey yok maalesef. En fazla 10 gün sürer diye düşünüyorum, bittikten sonra 4-5 gün sonra kısırlaştırın bence yoksa bir hafta sonra bile yeniden kızgınlığa girebilir. Benim kedim ilk kızgınlığından 2 hafta sonra yeniden kızgınlığa girdi.
Bu süreçte onunla daha çok ilgilenmelisiniz oyun oynatıp biraz da olsa bu durumu unutturabilirsiniz.
Ayrıca çoğu hekim 6 aylıktan sonra kedi sağlıklıysa kısırlaştırılabilir diyor. Sizinki de 11 aylıkmış keşke kızgınlığa girmeden direkt yaptırsaydınız.