Tuvalet Sorunu

Kurta057

Kapalı tuvaletimiz var son zamanlarda kilo aldı artık sığamıyor çişini kenara yapıyordu ama hani çiş yaparken zorlanma bağırma vs yok bende üstündeki kapağı çıkardım normal yapıyor üstünü kapatıyor bu sefer de kapalı tuvaletin üstünü kestim sığabilsin diye fakat yine kenara yapıyor üstünü kapatmıyor birde tuvaletin yerini değiştrdm onun etkisi olmuş mudur

6 CEVAP

Kurta057

????

dilanbulent

Eğer kedi tuvaletiniz küçükse internette en büyük boy kedi tuvaletleri var. Linki aşağıya bırakıyorum piyasadaki en büyüğü ve en kalitelisi bu. Alabilirsiniz.

https://www.hep siburada.com/milo-buyuk-kapali-kedi-tuvaleti-fusya-p-HBV000019UUEA

p ve s harfinin orada boşluk var onu silin

Tuvaletin yerini değiştirmeniz neden olmuş olabilir, çok göz önünde ve önünden çok sık geçilen yerlerde tuvaletlerini yapmak hoşlarına gitmiyor. Aynı zamanda kiloya bağlı olarak idrar yollarında taş ya da kristal oluşmuş olabilir. Tuvalet alışkanlığını gözlemlemenizi öneririm. Kum kabına çok sık girip çiş yapmadan çıkıyorsa bu enfeksiyonun işareti olabilir. Bu durumda idrar tahlili yaptırarak bir rahatsızlığı var mı öğrenebilirsiniz. Ayrıca kum kabı dışına çiş yaptığında temizliği amonyak içeren temizliyicilerle değil, sirke ve bulaşık deterjanı gibi temizleyicilerle yapmalısınız.

Nrynrynry

Benim kedimde üriner rahatsızlık atlattık, çiş yaparken huzursuzlandığını farkettik. Mutlaka bir idrar testi yaptırın. Kısır erkek kedilerde çokça karşılaşılan bir durum. Umarım böyle bir sorun yoktur iyileşme süreci zorlu geçti.

Kurta057

Kum kabının dışına yapmıyor kapalı tuvaletin dışına yapıyor da işte dediğim gibi test yatrıcam gibi veteriner ile konuşup inşallah kötü bişey yoktur

Ececimm

kum kabına sığamadığı için olabilir kediler kum kabını sevmezlerse dışa bile yaparlar bir de her gün temizlemenizi öneririm bir de idrar testi şart