Kedim Çok Ürkek

BuseKsk

Merhaba arkadaşlar. Dün yeni bir yavru sahiplendim. Sahiplendirdigim kişi çok ürkek olduğu söyledi. Bende sorun olmaz demiştim ama. Yavrum ne bana ne eşime geliyor. Yanına gidip sevmek istediğim zaman kaçıyor. Nerede kuytu karanlık var oralarda hep. Çok zorla kucağıma alıyorum o zamanda kendini sevdirme delisi. Sevgi yumağı oluyor. Çok sevildikten sonrada uyuya kalabiliyor ama en küçük seste en küçük kıpırtida uyanip etrafa bakıyor ya da kaçmak istiyor. Mama yerken bile sağa sola bakıyor.
Birde sanırım annesinden miyavlamayi öğrenememiş. Ben ona bunu öğretebilir miyim? Ne zaman miyavlamak istese sadece ağız kipirtisi var.

10 CEVAP

defne

Size güvenmeye başladıgında çıkmaya başlar herşey zamanla olur onu daha çok sevip kollayın...

ponpon

Bende 1 aylık almıstım kedimi. Kuytulara giriyordu. Sebebi henüz korktuğu için güvenecek yer araması zamanla size güvenecek evi keşvetmeye başlayacak hakimiyeti kuracak meraklanmayın.

Korkmuş veya daha önce korkutulmuş olabilir.

umut61

Daha önce korkutulmuş olabilir bu kedi, bırakın evinizi tanısın en geç 4 gün içinde eve alışır sahiplenir ve kaçmaz. Kuytu köşelerde kedinizi aramazsınız. Siz neredeyseniz o da orada olur. Miyavlama konusunda ise ses telleri gelişmemiştir. Benim kedim 8. ayda miyavlamaya başladı.

BuseKsk

Çok teşekkür ederim.

Blue

Benim ki de öyleydi bir kaç gün masanın altından çıkmadı hiç zamanla çıkmaya başladı artık alışmasına bakıyor durum düzelecektir mutlaka.

BuseKsk

Teşekkür ederim :)

emir25

Bir seyden korkmistur

demilena

Sevgi göstermeye devam edin alışacaktır :)

patipati

Üstüne varmayın onunla uzaktan da olsa konuşun ve sabredin kısa süre sonra kendi size gelecek ve kucağınıza çıkacaktır.