Kedim Süt İstiyor

Ececimm

Arkadaşlar kedim 6 aylık sürekli süt istiyor vermek zararlı biliyorum ama bazen veriyorum napalım şimdi kedi süt tozu alsam verebilir miyim

8 CEVAP

cat_expert

Normal süt içindeki laktoz nedeniyle gaz yapar ve zararlıdır, laktozsuz süt veya süt tozu verilebilir.

Kedinin her istediği verilmez bu arada, bizim kedi mesela çamaşır suyu şişesini yalamak istiyor ama vermiyoruz :)))

Siyamask

Gimcat puding yoğurt latte ürünleri var. Bakmanızı tavsiye ederim. Süt tozunu da muhakkak hekime sorun. Anne sütüyle beslenemeyen kediler için ideal ama 6 aylık kedi için bilmiyorum:)

Ececimm

haklısınız 1 kaşık veriyorum suyla karıştırıp vet. e soralım teşekkürler

Palyaco

Süt vermeyin sulu bol yasmama verin biz böyle çözüm bulmuştuk 10 ay önce felicia fleto tavuklu ve gimcat elmali fleto bol sulu yasmama

gece18

Kesinlikle vermeyin. Sindiremez.

Nrynrynry

Yaş mama vererek unutturmayı deneyin bence, sütün sindirimi çok zor.

Ececimm

arsız gibi istiyor napim wlöandkwmdjemf yaş mama ishal yapıyor yedirmiyorum sanırım süt tozu deneyeceğim

meov

@Ececim benim sakin kedimde sütü görünce arsızlaşıyor. biz laktozsuz süt içiyoruz. bardakların diplerine atlıyor yada kahvaltılık gevrek bitince dibini yalamaya atlıyor. yani direk süt vermiyoruz da azcık yalamasına izin veriyoruz.