Acil Destek Lütfen!!

Mehmetneroo

Yazı biraz uzun olacak ama okuyup destek olursanız çok sevinirim.
Geçenlerde tam 9 aylık olan kedimi kısırlaştırmak için bu cuma gününe randevu aldım fakat normalde kedimi sevmeyen ilgilenmeyen kedime yararları dahi dokunmayan ailemin kedimi sevecekleri tuttu ve sorun çıkardılar o kedi kısırlaştırılırsa bu evden gider diye ve bunu yapacaklarına da eminim fakat kısırlaştırılmazsa bu kedi hep dişi isteyecek strese girecek daha çok zararı var kısırlaştırılmamanın fakat ailemi bir türlü ikna edemiyorum neymiş te kedimi çiftleştirip yavrusunu felan beslemek istiyorlarmış daha bir ton saçma sapan laf dünden beri kavga içerisindeyiz ve bir türlü ikna olmuyorlar ailemden gizli saklı kısırlaştırılmak istiyorum dikişsiz ve işlem yapıldığı belli olmayan bir operasyon var mı acaba lütfen bilen birisi yardımcı olsun çok acil

14 CEVAP

Mehmetneroo

Aslında dikiş harici diğerleri pek önemli değil

Mehmetneroo

Aşı yaptırdım der geçerim

Erkek olduğu için operasyon kolay olur ilk 2-3 saat hafif baygın gibi olacak iz olarakta dikişleri belli olmuyor ama mavi sprey sıkıyorlar o gözüküyor ama çok ilgilenmeyen aileniz var ise anlamazlar bence

simbakedi

ama testisinde 2 tane yara oluyor, bence anlamazlar ama. ya da gerçekten vete götürüp sahte rapor gibi bir şey yazdırın hasta çiftleştirilmemeli yavrular ölür gibisinden

Mehmetneroo

Acillllllll

Efekilic

Belli olmaması imkansız kedi evde baygın olacak 1 gün mama vermek yasak zaten 1 gün kedi ayağa kalktığında düşecek ve kusacak yani anlamamaları imkansız bence tek çare çiftleştirin 😔 yada ailenize olacakları anlatın kısırlaştırmazsanız neler olacağını

huqi

Kesinlikle kısırlaştırın. Hiç erkek kedi kısırlaştırmadım ama erkek kedilerinki daha basit diye biliyorum. Gaz anestezi ile yaptırırsanız çok fazla baygın olmuyorlarmış, erkek kedilerde dikiş izide çok belli olmuyor zaten, erkek kediler çok çabuk toparlanıyor bu süreçte kendi odanızda ilgilenirsiniz. Anlayacaklarını sanmıyorum...

Mehmetneroo

@Sirkelisalata dikişi felan görünmüyor yani öyle mi

Rabiacingz

Testisinin saginda ya da solunda yara olusumu oluyor ayrica anestezi aldigi icin gun icinde sendeleyerek yürüyor ve halsiz oluyor ve o kısmın tüyünü kesiyorlar. Ben ölen erkek kedimi kisirlastirmistim. Ama 1 kere olsun yavrusu olsun bence sonra kisirlastirin. Ben 1 tane olsun yavrusu olmasini cok isterdim sonrasinda pisman olmustum..

Mehmetneroo

@rabiacingz kedimin doğuştan hastalığı vardı kendi hayata tutundu diğer kardeşler öldü. Bu yüzden ben asla çiftleştirme taraftarı değilim

simbakedi

erkek kedilerde zaten dikiş olmuyor %95, dikişsiz ameliyat yapılıyor. aşı yaptırmaya diye götürüp yaptırabileceğiniz bir şey çünkü 1-1.30 saat sonra aldıgınızda kedi uyanık oluyor ancak ilaç kokusu vs olabilir. altına işemiş derseniz yırtabilirsiniz belki gerçekten işemiştir. sonra da dersiniz ki anne hastalığı varmış çiftleşirse yavrular ölecek vs sallarsınız. erkek kediyse aşı etkisi vs denebilir ben kısırlaştırdığım yerde 4-5 saat sonra mama verebilirsiniz dediler, mamayı yediğinde eski haline dönmüştü çünkü

Mehmetneroo

@simbakedi veterinerimiz dikiş atıldığını söyledi ama

Palyaco

Erkek kedilerde cok küçük oluyor dikiş hergurlu anlarlar 2 gün başka yerde kalırsanız kedinizle anlamazlar

Rabiacingz

Doğustan genetik faktorlu bir hastaligi varsa tabiki ciftlestirmeyin yavrularinda da ayni sorunla karsilacaksiniz.
Dedigim gibi ilk gun kisirlastirirsaniz bana kalirsa ilk gun eve goturmeyin anesteziye bagli kusmasi bile olabiliyor. Ilerleyen zamanlarda da ciftlestirmeye kalkarlarsa doğustan kisirmis vb. Bir aciklama yaparsiniz. Benim bir arkadasimin kedisinde kizginlik belirtisi yoktu dogustan kisir oldugu anlasildi.