Kedi Sahiplenicem Ama Alt Komşu Sorunu

ecehed

Merhaba arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum ben bir kedi sahipleneceğim fakat alt komşumla çok sorunluyuz ve kendisi yönetici taşınalı daha 1 yıl bile olmadı yeğenim bize geliyor sürekli şikayet ediyor koşmasın yürümesin vs diye çocuk oturduğu halde garipten sesler duyuyor şimdi kedinin bi sesi çıkmaz ama bize apartman kuralları vs gibi bi liste vermedi tartışmalıyız diye de isteyemiyorum kedimi sahiplendikten sonra problem çıkarır mı diye korkuyorum

5 CEVAP

Evinizdeki kediye komşunuz hukuki okarak karışamaz suzionlineın bu konu hakkında yazısı var okumanızı öneririm

Anonymus683514

Hocam az çok endişenizi anlıyorum kedi evde gece geç saatte bire oradan oraya hızlıca koşuyor ve pıtı pıtı ses yapıyor bazen de bir şeyler düşürüyor bir şeylerle oynuyor ama bu genel olarak çok ciddi bir sorun değil.

Bizim binada benden başka bildiğim 2 kedi daha var, belki başka da vardır. Asla hiçbir dairede bunların sesini duyamazsınız. Sadece bir tanesi kızgınlığa giriyor zaman zaman ve onun sesi geliyor. Buna çözüm olarak da kısırlaştırabilirsiniz.

Dışarıdan gelen yeni bir kişi binada kimde kedi var kesinlikle anlayamaz. Sessiz hayvanlar. İşin hukuki, ahlaki yönü bir yana kedi sesli bir hayvan değil. Bir tane köpek 1000 kedi gücünde ses yapabilir havlayarak. Kedilerin çoğu miyavlamıyor bile.

simbakedi

işin hukuki kısmını bilmiyorum ama rahatsız olur bence. benim kedim var ve geceleri gerçekten ses çıkarıyor baya, zıplaması koşması bile küçük köpek kadar. arkadaşıma da sahiplendirdim o da aynı şeyi söylüyor. alt komşu ile sorun yaşarsınız ama dediğim gibi sizi evden attıracak bir sorun yaşar mısınız bilmiyorum

Gimlihanim

Suzionline ın yazısını tavsiye edeceğim ben de. Bildiğim kadarıyla da yapabileceği hiçbir şey yok. Zaten kızgınlık dışında da çok fazla bir sorun olacağını sanmıyorum. Kızgınlığın da çaresi kısırlaştırma.

ecehed

Sağolun cevaplarınız için suzionline yazısını okudum orda çok güzel açıklamış açıkcası benim için tek önemli olan apartmanda kedi köpek beslenemez vs gibi bi ibare yoksa hiçbi şey yapamaz cidden böyle manyaklarla uğraşmak zor tekrar teşekkür ederim cevaplar için