Lütfen Acil Bakar Misiniz

Rabiacingz

6 aylik Kedimin 1 kez ates sorunu oldu 2 hafta once hemogram kan tahlili baktilar wbc degeri 38 cikti yuksek. Enfeksiyona bağlı yukseliyormuş largopen antibiyotik şurup kullandık fakat bugun tekrar hemogram baktık aksine 39 olmus surup bir ise yaramamis. Kabızlık sorunumuz vardı o sorun şuan çözüldü sindirim sistemi sorunu yasiyor ondan yuksek dediler ama kabizlik gecti yani. Gayet iyi yemegini yiyor oyun oynuyor tuvaletinde de bir sorun yok atesi de 1 kere cikti bir daha cikmadi zaten hareketli de. Antibiyotik iğne yaptıracağız 5 gün. Sizce neden dusmuyor olabilir niye yuksek hiç böyle bir olay basina gelen var mi 😔

8 CEVAP

Zeynepaycan

Hiiiç canınızı sıkmayın, moralinizi yüksek tutun kediler stresi hissediyorlar. Muhtemelen iğnelerle herşey düzene giricektirr geçmiş olsun❤️

NorthNight

Largopen kullanmıştık bizde, her ne kadar etkili olsada iğne kadar olmuyor, sonrasında iğneyle devam ettik sorun geçti. Bizdede bağırsak doluluğu ve sindirim problemleri yaşanmıştı. Tek fark ateş falan olmadı.
İğneyi mümkün mertebe her gün aynı saatte yaptırın, 5 gün iğne için en ideali, hemen hemen 3.günde etkisi görülmeye başlanıyor zaten.
Biz bu tedaviden bir ay sonra kısırlaştırmıştık, tedaviden hemen sonra kontrol ettiremedik ama kısırlaştırma öncesi bakıldığında tüm değerleri genel hali toparlamıştı. Kısırlaştırmayla beraber 5 gün daha antibiyotik tedavisi gördü. Yani 1 ay arayla iki kür. 4-5 aydır çok şükür hiç bir sorunu kalmadı.

Rabiacingz

Sindirim problemi için herhangi bir sey kullandiniz mi antibiyotik disinda ?

Rabiacingz

Northnight Largopen amoksisilin grubu bugun 2. Ignesine goturdum bu igne hangi gruptan dedim o da amoksisilin grubu.
Surubu fayda etmedi ignesi nasil fayda etsin uygulama metodu farkli sadece. Sizce yanlis mi dusunuyorum sanirim siz de saglik calisanisiniz.

Rabiacingz

İğne olarak hangi antibiyotigi yaptilar bilginiz var mi ?

NorthNight

İğneyi net hatırlamıyorum yanıltmak istemem ama aynı antibiyotik grubu olsada enjeksiyon ve oral emilim ve kan konsantrasyonu değişiyor, midede emilimi etkileyen faktörler olabiliyor. Kısaca oral alınan antibiyotiğin kandaki konsantrasyonu enjeksiyondakine göre daha düşük. Buda yararını etkiliyor. Bizde kusma, bağırsak doluluğu, iştahsızlık yaşanmıştı.
İğne isminide net hatırlamama sebebim ben evde kendim uyguladım, veterinerimiz enjeksiyona hazır olarak çekip eve göndermişti. O yüzden flakonu direk görmedim söyledi ama aklımda kalmamış.

NorthNight

Eklemeyi unutmuşum; 3 günde perhiz mama evde kendim yapmıştım normal mama vermedik.
Tavuk göğsü+tavuk suyu+pirinç lapası blenderdan geçirip vereceğim zaman biraz yoğurt ekliyordum. Kısırlaştırdıktan sonrada tekrar yaşamayalım diye royal canin sensible 33 e başladık.

NorthNight

Eklemeyi unutmuşum; 3 günde perhiz mama evde kendim yapmıştım normal mama vermedik.
Tavuk göğsü+tavuk suyu+pirinç lapası blenderdan geçirip vereceğim zaman biraz yoğurt ekliyordum. Kısırlaştırdıktan sonrada tekrar yaşamayalım diye royal canin sensible 33 e başladık.

Rabiacingz

Tamam çok tesekkur ederim 🤗