Isırık İzi Mi Yoksa Mantar Mı

cenkk

Kedimi yaklaşık 1ay önce sokaktan sahiplendim 1 hafta önce oksarken kabuk gibi oluşumlar elime gelince derisinde kabuklaşmış yara yerine benzer bir oluşum görünce veterinere götürdüm veteriner o kabuğu temizledi batikonla yıkadı başka bir hayvanın ısırığından kaynaklınılabilir dedi bugünde bir arkadasım mantar olmasın deyince sizlerede sormak istedim o bölgede dökülmeside kaşıntısıda yoktu ben tesadüf farkettim veteriner sadece crystalinle pansuman yap dedi..

4 CEVAP

Rabiacingz

Dokuntu kasinti yoksa mantar degildir korkmayin. Ayrica Issırık izi de degil bu. Yabanci cisim yaralanmasi bu korkmayin. 2 gune bir pansumanini yapin enfeksiyon riskine karşı. Geçmiş olsun.

aslihan_e

Kabuğu niye temizlemiş ki 🤔 İyileşen yarayı geri açmış. Zaten üzerinden zaman geçtikten yara kabuk tuttuktan sonra batikon sürmenin anlamı yok. Ama şuan sürülebilir çünkü yara geri açılmış.

Dobbyko

Açık yara var kedinizde mantar gibi durmuyor. Kabuğu veteriner temizlemese kendi düşecekti zaten. Veterinerinizin söylediği gibi günde iki ya da üç kere pansuman yapın kapanır yakın zamanda

Renklipati

Mantara benzemiyor ısırık tirmalama yada darbe almış bir yara şimdi batikom sürün çabuk düzelir