Kısırlaştırma Sonrası

Gimlihanim

Merhaba. Kısırlaştırma sonrası kedisinin yeme düzeni değişen var mı acaba? Evet, daha çok yiyorlar. Ama mesela benim kızım eskiden severek yediği yaş mamaları hiç yemiyor şu ara. Kuru mama yerine her zaman yaş mamayı tercih ederdi. Şimdi yaş mamaları koklayıp koklayıp gidiyor. Kuru mama yiyor 🤷🏻‍♀️ Bu konuda önerisi olan var mı?

9 CEVAP

theyusra

benimki de bu aralar bi yaş mamalara tepkili, püre şeklinde olanların yanına dahi yaklaşmıyor hatta kuru mamasının yanına koyarsam onu bile yemiyor. sürekli istiyor ki taneli yesin, ısırsın, parçalasın, kırsın... içinde hala evcilleşmemiş bir hayvan yatıyor galiba hahsahshha o yüzden ara verdim yaş mamaya biraz özlesin diye, 3 4 gündür yemiyor. bir de kediler büyüdükçe kuru mamaya alışıp yaş mamayı reddediliyorlarmış böyle bir durum olabilir mi sizin kedinizde?

Gimlihanim

@theyusra Aslında istiyor yaş mama. İstemezdi heralde yaş mamayı reddetse. Ama anlayamadım. Önceden severek yediklerini bile reddediyor. Değişik bir şey açtığımda yiyor. Sıkıldı galiba biraz. Ben de ara vereyim yaş mamaya en mantıklısı bu olacak sanırım.

Kedilerin beslenme tercihleri zaman içinde değişebiliyor bence de. Direkt kısırlaştırma sonrası diyemem ama önceden yaş mamaya bayılan kedim çok uzun zamandır hiç sevmiyor. Dönem dönem sevip soğudukları yiyecekler oluyor diye düşünüyorum.

edmrcglu

yaş mama yerine sıvı alımı da artsın diye kedi yoğurtları verebilirsiniz isterseniz yaş mamaya dediğiniz gibi ara verin isterseniz

Renklipati

Bizimkisi hiç sevmiyor yaş mama tavuk göğsü yerdi şimdi onuda azalttı sanırım damak zevkleri değişiyor büyüdükçe

edmrcglu

evet onlardan bahsediyorum

Gimlihanim

@lattisinannesi Sıkıldığı için yemiyor muhtemelen. Ara vermek en mantıklısı. Her gün yediği için sıkılmış olması da normal gibi 🤦🏻‍♀️

Gimlihanim

@edmrcglu Kedi yoğurtları dediğiniz Gimcat in ödül mamaları mı acaba? Latte, puding vs olanlar. Onlardan da deneyebilirim. Bir de kedi çorbası düşündüm.

Gimlihanim

@Renklipati 🤦🏻‍♀️ Valla ben de şaşırdım ne yapsam. Açtığım hiçbir yaş mamayı yemedi. Sadece gimcat fillet serisinin birkaç yaş mamasını yedi. Bir süre ara verip duruma göre bakacağım artık. Sanırım dediğiniz gibi değişiyor damak zevkleri