Erkek Kedi Çiftleşmeye Çalışır Mı?

kedimedisever

Eve yavru kedi gelecek. Erkek kedimi henüz kısırlaştıramadım. 10 aylık şuan. 1 yaşını bekliyorum. Gelen kediye yaklaşmaya çalışır mı? Dişi gelecek

3 CEVAP

Dobbyko

Kilosu fiziki yapısına göre değişir ama erkek kediler dişilere göre daha fazla kiloda olurlar ki bu bütün canlılar için aynı. Bence normal kilosu. Gelen kedi dişidir diye düşünüyorum ve evet çiftleşmeye çalışır. Yaşını beklemenize gerek yok hemen kisirlastirabilirsiniz ben erkek kedimi 8 aylıkken kisirlastirdim hiçbir sorun yaşamadık. Zaten erkek kedilerin kısırlaştırma operasyonu çok basit. Taş çatlasın 6 dakika sürüyor demişti bizim hekimimiz anestezi süresi uzatıyor biraz operasyonu. Size tavsiyem beklemeden kisirlastirin kedinizi kızgınlığa girerse ki girmesi yakındır hem size çok sıkıntı yaşatır hemde kendi stresli olacağı için hastalıklara açık konuma gelir.

kedimedisever

Bir de kedim 10 aylık ve 4600 gram fazla mı sizce?

kedimedisever

Kedim kızgınlığa çok erken girmişti zaten. Testislerinden biri aşağı düşmemiş karın içinde kalmış normal bir operasyon olmayacak o yüzden karın içi açılarak yapılacak. O yüzden biraz büyümesini beklemem gerekiyordu