Yaş Mama Yerine Ton Balık ?

MERHABALAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM BEN YAŞ MAMA YERİNE TON BALIK VERİYORUM DAHA SAĞLIKLI BULUYORUM BAZEN YAĞI SÜZÜYORUM İYİCE BAZENDE AZ YAĞLI BIRAKIYORUM Konserve YAĞINI sizce zararlı mı yaş malar artıklardan yapılıyor diye söylentiler duydum çok çok nadir yaş mama veririm oda elimden geldiğince kaliteli markalar alırım ve haşlanmış tavukta veriyorum tabuk boynu bide doğal yaş mama yaptığım bir kaç tarif biliyorum brokolili
Felan havuçlu başka fikri olan arkadaşlar varsa cevap verseler çok sevinirim

16 CEVAP

beyzathemoc1

Hayırr konserve ton balığı kediler için zararlı çok yağlı ve tuzlu nadiren verilebilir ama düzenli asla

Schesir nd felicia bozita gayet güzel yaş mamalar onlara güvenebilirsiniz onun dışında sevdiği et türünü (kırmızı et tavuk balık ciğer vs) kemiksiz bir şekilde sevdiği sebzelerle (patates brokoli havuç bal kabağı vs) yağsız tuzsuz herhangi bir yöntemle pişirip karıştırıp verebilirsiniz çok sağlıklı olur tabi sebzesiz de yapabilirsiniz kedinize bağlı bu

simbakedi

kaliteli yaş mamalar atıklardan yapılmıyor, ayrıca kuru mamalar da taze kesilmiş hayvandan yapılmıyor zaten o zaman başta kuru mama vermemelisiniz :D kaliteli yaş mamalar insan tüketimine bile uygun hazırlanıyor. nd, schesir, animonda carny, mera konserveler gayet kaliteli ton balığı alacağınıza ton balığı aromalı yaş mama alabilirsiniz. içinde tuz ve yağ dışında bir sürü ekleme var o şeylerde, kedilerinize zarar verir. nadir yaş mama vermek yerine elinizden geldiğince fazla vermek + haşlanmış yiyecekler vermek kuru mamadan daha sağlıklı

Anonymus683514

evet ton balığı ve kaliteli yaş mamalar ağırlık olarak bakınca neredeyse aynı para oldu. Ben normal balık veriyorum baharatsız tuzsuz fırınlıyorum kılçığını iyice ayıklıyorum tavsiye ederim. Ama normal balığın da çok nadiren verilmesi gerektiği söyleniyor.

duman_cat_world

Konserve ton balığı kediler için zararlıdır işlenmiş yağ ve tuz içerdiğinden dolayı. Daha doğal ve sağlıklı değil yani. Kaliteli yaş mamalar -nutri feline, felicia konserve, gimcat, miamor- tercih edebilirsiniz. Benim içeriğini ve analiz değerlerini beğendiğim kedimin sevdiği yaş mamaları da yazdim😊 fikir olsun

Sezgek

eğer kedinizin tavuğa alerjisi yoksa yaş amam yerine sade suda haşladığınız tavuğu içine havuç domates katarak haşlayıp suyuyla birlikte kendiniz yaş amam yapabilirsiniz çok da sağlıklı olur ama veteriner arkadaşım dedi konserve balıklar zararlıymış kediler için sanırım konserve içindeki ette bir madde oluşuyormuş o da kedilere zarar veriyormuş o yüzden bana konserve balık yedirme demişti.

Warriorsans

Çok tuzlu olur kediler için bence vermeyin üriner sistem hastalıklarına neden olabilir yaş mama n&d alabilirsiniz a m a z o n da 9,5 tl içerik gayet güzel

gaiakedi

Somon balığını haşlayıp vermek iyi olur mu acaba?

beyzathemoc1

@gaiakedi evet ama kılçıklarını iyi temizleyin

teddybal

Simbakedi'nin yorumunun Beyzathemoc1'in yorumundan bir farkı yok ki, niye tepki gösterdiniz anlamadım, yanlış okudunuz sanırım :) İkisi de aynı doğru şeyleri söylemiş, +1 de benden olsun. İyi yaş mama olarak ithaller pahalılaşıyor gittikçe; yerlileden felicia konserve, reflex plus essential, natura konserve tercih edilebilir ama güncel fiyatlar nedir bilemiyorum en uygunu felicia olsa gerek.

Natura çok bilinmiyor ama şaşırtıcı(iyi) bir içeriği var o yüzden burada yazmış olayım;

Ton Balığı %53.2, Su %38.9, Sardalya %3.40, Balık Suyu %3.0, Pirinç %1.50.
http://www.naturapetfood.com/product/natura-tuna-sardine-mix-rice-broth-70gr/

beyzathemoc1

Yağını süzüp sudan geçirin tuzu gitsin ve bi konserveyi bi oturuşta yemesin zaten ton balığı fiyatları uçtu :") tavuk almak daha mantıklı o fiyata

@simbakedi İşte okumadan girip hop diye atlıyorsun yoruma kaliteli yaş
Mamalarda atıklardan yapılıyor demedim nen

simbakedi

“ yaş malar artıklardan yapılıyor diye söylentiler duydum “
demissiniz ben de karsilik olarak
“ kaliteli yas mamalar atiklardan yapilmiyor insan tuketimine bile uygun “
demisim. gayet okuyarak duzgun bir cevap almissiniz siz karsi cikmaya yer ariyorsunuz :D yazdiklarimin twsekkur ettiginiz diger arkadaslardan farki yok tepki gostermeye yer aramayin lutfen kendiniz nasil bir dunyada yasiyorsunuz anlamiyorum

Çok teşekkür ediyorum ozaman biz ton balığı ayda 1 veya 2 kere verelim

Lils

Tuzsuz olması gerek. Farklı ton balıkları var (Light olanlar sanırım az tuzlu) o şekilde verebilirsiniz

GÜZEL YORUMLAR BİLGİLENDİRİCİ YAPANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM EN AZINDAN EMİN OLDUM