Tahılsız Mama Neden Önemli?

Tahılsız mama neden önemli? Yavru kediler için gerekli mi?

1 CEVAP

duman_cat_world

Her yaşam evresi için fark etmez. Kediler etoburdur doğaları gereği. Tahıl onlar için gerekli olmayan, mideleri dolduran, tokluk hissi veren ve kilo aldıran gıdadır. Ayrıca mısır gibi karbonhidratlar gluten alerjisi gibi alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Tahılsız mamalar bazı kedilere yaramıyor. Bu gibi durumlarda düşük tahıllı mamalar kullanılmalı. İçerik okunmalı ve güzelce idrak edilmeli.

Yavru kedinizi hayvansal protein olarak zengin gerçek et içeren mamalarla beslemek varken neden tahıllı tercih edesiniz ki?