Küçük Taneli Kısır Mama Önerisi

Fundice

9 aylik kısır erkek kedim yaklasik 2 aydır royal caninin kısırlaştırılmış yetiskin kedi mamasını kullaniyor cok severek tüketiyor fakat birkac kez mamasini bütün olarak kustu cignemeden yutuyor sanirim bende bu yüzden mamasını genis, düz bir tabaga koyarak veriyorum daha yavas tüketsin diye fakat yine kusmaya çalışıyor ve tuvaletine cikarkande zorlaniyor yani mamanin büyük geldigini düşünüyorum ayrica icerigini de begenmedim aldigima pisman oldum mama değişikliğine gidecem sorum şu:

  • Acana'ya geçecem fakat bir süredir stoklarda yok eldeki mamada bitiyor onun yerine bur süreliğine gececegim kaliteli, küçük taneli kısır kedi maması önerileriniz neler?
    -Bir digeri Advance'in kısır (yavru) kedi maması var kullanan var mi
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler

5 CEVAP

simbakedi

düşük tahıllı mamalar deneyebilirsiniz nd, exclusion, sanabelle gibi. bence tahılla alakalı bir sorun olabilir benim kedim hep tahılsız beslendi, proplana geçince bizde de kabızlık basldı

simbakedi

yalnız küçük tanelileri daha hızlı yiyip kusarlar, yine de ben proplan diyebilirim bence baya küçük taneli.

Sezgek

ben kızıma kısırlaştığından beri proplan sterilize kullanıyorum çok mennunuz tüyleri parlak dökülme olmuyor kızıma çok iyi geliyor ama ölçülü veriyorum kilo almaması için bence küçük taneli kızımda aynı sorun yaş mama da yaşadık yaş mamanın tamamını koyunca çiğnemeden yutup bitirdiği için kusmuştu biz de artık yaş mama veriken azar azar belirli aralıklarla veriyoruz kusma olmuyor yaş mamayı ödül olarak haftada bir kere veriyoruz

Fundice

@sezgek biz de haftada bir kez veriyorduk fakat arttirmak durumunda kaldik yeni mamaya geçince tekrar 1e düşürecez
@simbakedi evet tahilla alakalı olabilir veterinerimize tekrar danışıp sorunun tam olarak neyden kaynaklandigini anlayıp ona göre geçiş yapacam
Teşekkürler yanitlariniz için

Fundice

Anladim bunu kullandığından beri kakasini da daha sert çıkıyor doktorumuz yas mama miktarini artirin dedi arttirdik hâlâ ayni bende mama büyüklüğünden kaynaklandiginu düşündüm teşekkür ederim ☺