İki Kediyi Birbirinden Ayırmak, Çok Acil Yardım...

dilaragece

Merhaba arkadaşlar geçici yuvası olarak sahiplendiğim 2-3 aylık bir erkek küçümen getirdim eve. Evdeki 1 yaşındaki dişi kedim bir kaç gün anlaşamasa da sonrasında birbirlerini yalamaya ve oyunlar oynamaya başladılar. suanda birbirlerine tıslamıyor, zarar vermiyor aksine birlikte uyuyup oyun oynayıp yalıyorlar. Maalesef bütçemden sebep miniği sahiplendirmek üzereyim, evdeki kedimin psikolojisi bozulur mu bu durumdan? Yada bozulursa bunu atlatabilir miyiz? Bi fikriniz var mı?

7 CEVAP

dilaragece

Arkadaşlar sahiplendirmekten vazgeçtim, kedim fazlasıyla duygusal bir kedi. Kısırlaştırdığımız için de psikolojisi bir tık bozuldu. Biz evde yokken kendini yalnız hissetmez böylece :') umarım kavga ettikleri kadar birbirlerini çok da sevmeye devam ederler.

aslihan_e

Bizim erkek kediler de balkondan içeri giren yavruyu kendilerine evlat edinmiş gibilerdi. Sonra o yavru hastalık taşıyormuş, öldü maalesef. Benimkiler birkaç gün aradılar tabi ki çağırdılar ama sonra ümidi kestiler. Kısa sürede unuttular. Ama bende birden fazla kedi var. Sizinki yalnız kalacak. Kedilerde ne kadar sürü psikolojisi olmasa da özellikle 1-2 yaşlarına kadar alışkınlarsa yanlarında kardeşlerini isteyebiliyorlar. Siz daima yanında olursanız, yalnız bırakmazsanız sorun olmaz. İlerde zaten yavru büyüyünce araları bozulmaya başlayacaktır. Anne kedi bile olsa bir 4 aylık olunca yavruyu kovuyor, atıyor. Sizinki de büyütmüş yuvadan uçurmuş gibi olur. Kedilerin hafızaları çok kuvvetli değil, kedilerim 4 ay içinde beni bile unuttular. Geri hatırlatmam kolay olmadı. Sadece yaşlı kedim unutmadı. Psikolojisinin bozulacağı kadar etkileneceğini düşünmüyorum.

aslihan_e

Ama evde kimsenin olmadığı, evde tek kaldığı zamanları oluyorsa o zaman arayabilir biraz üzülebilir işte.

beyzathemoc1

Benim 2 yıl aynı evde yaşayan kedilerim içlerinden biri ölünce hiç üzülmemişlerdi ama araları pek iyi değildi kediden kediye değişir eğer sahiplendirdiginiz kişi uzakta değilse arada ziyarete getirin bence

beyzathemoc1

Yaa harikasınız çok mutlu oldum aldığınız en doğru karar bence 2 kedi mükemmel bir olay

Warriorsans

Bizimkisi 1 gün ayrı kaldıklarında deliriyordu çok üzülmüştü, çok sevindim sahiplenme kararınıza mutlu sağlıklı uzun ömürleri olsun 💖💖

Warriorsans

Bizimkisi 1 gün ayrı kaldıklarında deliriyordu çok üzülmüştü, çok sevindim sahiplenme kararınıza mutlu sağlıklı uzun ömürleri olsun 💖💖