Endopet/Fibroes (İç-Dış Parazit) Uygulama Miktarı

NorthNight

Merhaba, öncelikle vaktini ayıran herkese teşekkür ederim.
Bugün kedimize iç dış parazit yaptıracaktık, biz gidemeyeceğiz diye veterinerimiz eve gönderdi. Endopet tabletten 3/4 miktarında kırıp koymuş (bir yarım birde çeyrek kadar bi parça vardı). Fibroes damlayıda enseye 3 damla damlatın demiş.
Daha önce dış parazit uygulamıştım ama iç paraziti kendim vermedim hiç, haliyle doz konusunda biraz emin olamadım. Siz kullandıysanız hangi miktarlarda verildi yazar mısınız?

10 CEVAP

Anonymus985465

Fiproes 0,5 ml'lik pipetten 3 kg'dan itibaren tümünü enseye tüylerin arasına.
3 gün ıslanmayacak.

Anonymus985465

2-5 kg vücut ağırlığı 1/2 tablet.

Anonymus985465

2-5 kg vücut ağırlığı 1/2 tablet.
Firma yetkilisi Sayın Turgut Duman WhatsApp üzerinden kullanım kılavuzu gönderdi. Buraya ekleme fonksiyonu bulamadım.

Aysenuraslan2

Kediniz kaç kilo?

teddybal

Veteriner niye fazla doz gönderdi acaba, kilosunu mu bilmiyordu ki

rainporto

iç parazit yarım tablet olması gerekir diye biliyorum kediniz 3,5 kiloymuş.Konudan bağımsız fiproes dış parazit damlasından memnun musunuz ?

NorthNight

@teddybal sonradan iletişime geçtim, yarım verin dedi. Ben çeyrek çeyrek yutturuyorum sanırım tükürürse ziyan olursa falan diye koydu. Zaten ücrette istemedi bonkör günündeyiz sanırım :)

NorthNight

@rainporto hiç dış parazit sorunu yaşamadık, hepte fibroes uyguluyoruz. Yan etki falanda yaşamadık. Genel olarak memnunum.

NorthNight

3,5 kg civarındaydı en son.

NorthNight

@Hamlet Çok teşekkür ederim 🙏🏻