Kedisinin Dişlerini Fırçalayanlar Var Mı? Veya Fırçalamayı Düşünenler?

Nasıl alıştırdınız kendinizi ve hangi ürünleri kullanıyorsunuz? 😊

5 CEVAP

Aysenuraslan2

Ben fırçalıyorum düzenli olarak her gece fırçalamaya çalışıyorum. Sık yaş mama verdiğim için fırçalamak gerekiyor açıkçası. Rocs bebek diş fırçası ve trixie diş macunu kullanıyorum. Diş macunumuz bitti gerçi önerilere açığım 😃
Kedim çok hırçın değildir ama her kedi gibi ilk başlar ağzına dokunulmasından rahatsız oldu. Yavaş hareketlerle yaklaştım o da zamanla alıştı. Önemli nokta fırçalarken sert davranmamak dairesel hareketlerle fırçalamak. Yoksa canı yanar.

Kuzucansu44

Yavruyken fırçalıyordum ama artık gerek duymuyorum. Tartar önleyici kullanıyorum yetiyor. Ama fırçalamak istiyorsanız bebekler için olan parmak diş fırçalarından öneririm ben onunla yapıyordum. Macun olarakta doğal hindistan cevizi yağı tercih ediyordum, öneririm

bloodyluxury

Merhabalar iyi haftasonları diliyorum öncelikle,

Oğlumuz 10 aylık, yeni yeni adımlar atmaya başladık biz de. Trixie markasının bir jeli var, onu aldık. Yaklaşık bir haftadır biraz parmağıma uygulayıp koklatıyorum, sakin olduğu zamanlarda (özellikle yatmaya yakın geç saatlerde) parmağımla hafifçe diş ve diş etlerine masaj yapıyorum. Pek başarılı sayılmayız, en fazla 20-30 saniye kadar dayanıyor. Sabırlı olmanızı, acele etmemenizi öneririm. Burada arkadaşların önerilerini okumuştum, eğer ilerleme kaydedebilirsek yuvarlak şeklinde olan pamukla deneyeceğiz. Hiç yapmamaktan iyidir diye düşünüyoruz bakalım. Haftada 2-3 kere deniyoruz :)

Bunun yanında Biodent Hexidine kullanıyoruz yaklaşık 10 gündür. Şimdilik memnunuz. Ağız kokusunda azalmayı farkettik. Gimcat'in diş için bazı ödül mamaları var ancak bizim oğlan çiğnemeden yutuyor genelde pek etkisini göremedik :)

Selamlar.

Çok teşekkür ederim cevabınız için, tüyü kadar ömrü olsun bütün miniklerin 🙏 🧿😊
Ne kadar süre fırçalıyorsunuz?

Merhaba, cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🙏 Bütün önerileri not edeceğim🙏 Her gün fırçalatmasa bile hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum. Okuduğum kitaplar ve kaynaklar da diş konusuna hep değinmişler çünkü 😊 Hepsinin tüyü kadar ömrü olsun inşallah ❤️🧿