12 Kg Mama Nasıl Saklanır?

Öncelikle herkese merhaba, kızım çok seçici ve inatçı acana orijen yemiyor önüne koyduğumda hımmmmmph deyip kaçıyor 😭. Mera ördekli kitten aldım onun tadına baktı en azından ama keyifle yemeyecek belli ki. Çok uzattım severek yediği tek mama exclusion kitten. O da sadece 12 kg satılıyor. Nasıl saklamalıyım mamayı 12 kg çok fazla😟 tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

8 CEVAP

simbakedi

merhaba. bizim kediye ben elimden geldiğince 10kiloluk mamalar alıyorum. bir tane plastik saklama kabımız var, 2-3 kilo civarı mama alıyor. biz paketi açtığımızda o saklama kabına doldurup paketi kapatıyoruz. sonrasında mamasını bu kaptan dolduruyoruz, saklama kabındaki mama bitince de paketi açıyoruz. bugüne kadar hiç sorun yaşamadık. imkanınız varsa turşu saklar gibi cam bidonlara da koyabilirsiniz bütün mamayı ancak o zaman yer kaplar. biz bu şekilde tercih ediyoruz daha az yer kaplaması açısından.

Palyaco

Plastik turşu bidonlari satılıyor hemde ucuz en iyi saklama mama taze tutuyor

simbakedi

ayrıca saklama kabı plastik olursa sorun olmaz zaten içindeki mama çok uzun süre beklemeyeceği için ama dediğim gibi bütün mamaları ayırıp bidonlara koyarsanız plastik zararlıdır zaten tercih etmenizi önermem

Palyaco

Yada kilitli poşetler satılıyor içinde 25 adet olan yeterli oluyor 12 kiloya

NorthNight

Vakumlu hurç alın en küçük boyundan. Kullanacağınız kadar 2-3 kg mamayı aldıktan sonra kalanı vakumlu hurca doldurup havasını çekin. Temiz bir yerde öyle hiç açılmamamış ambalaj gibi saklayabilirsiniz. Tekrar alacağınızda açıp yine 2-3 kg çıkarır kalanı yine vakumlarsınız. Vakumlu hurçlar dayanıklı oluyor kolay kolay yırtılmaz tekrar tekrar kullanabilirsiniz daha da garanti olsun derseniz vakumladıktan sonra mamanın kendi paketinin içine koyun iki kat ambalaj dıştan bi darbeyle vs yırtılmaz.

Anonymus683514

eğer vakumlu vb. saklama imkanınız yoksa havasını iyice alıp ağzını mandallayın.

bloodyluxury

Merhabalar,

Biz büyük bir plastik saklama kabı almıştık. Önce 2-3 tane büyükçe cam kavanozlara paylaştırıyoruz. Kalanı plastik saklama kabında tutuyoruz. Kavanozdakiler tükendikçe plastik kaptan ekliyoruz. İmkanınız varsa bu şekilde de deneyebilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim tecrübeleriniz sayesinde büyütüyorum minik kızımı😻