Kedisine Lansor Veren Var Mı Nasıl Verdiniz?

sevilay28

Kedim lansor kullanmak zorunda, şimdi 1 kaşık yaş mamasına karıştırarak verdim fakat proton pompa inhibitörleri aç karnına verilmeli. Siz nasıl verdiniz, bir kediye ilaç vermek o kadar zor ki

3 CEVAP

sevilay28

Tabii ki hekim tavsiyesi ile, teşekkürler 😻

pablopicasso

Merhaba o dönem biz de kullanmıştık ama sorunuzu görmemişim.

Bizim hekimimiz 1/2 oranında omeprol kulandırdı. Önce siz gibi kapsülü açıp çay kaşığı ve su ile vermeyi denedim. Evet verdim ama hem zor hem de ölçü şaşabiliyordu

Sonra hekimime de danışarak uyutturmanın tekniğini öğrendim.

Kapsülü açtık. Yarısını boşaltıp, steril makas ile kapsülü kesip, küçültüm. Ve tekrar kapattım. Sonra Bir elimde çenesini sabitleyip , Diğer elimle de hapı dilin arkasına yerleştirdin. Boyut küçülünce gıdık altınıda yutkunur gibi okşanınca pıt diye yuttu. Bu teknikten sonra ilacın faydasını daha net gördüm.

Bir de böyle denemeniİzi önereceğim.

Anonymus683514

Hekim tavsiyesi ile mi yapıyorsunuz bunu? Ben şahsen kendime lansor vermiyorum kediye hiç vermem. Her ne kadar orta vadeli çözümler üretse de uzun vadede çok faydalı bir şey değil.

Ancak kediye ilaç vermenin en iyi yöntemi mamasına katmak. Eğer aç karnına vermek istiyorsanız tutup ağzını açıp atınca hayvan bir nevi boğulma refleksiyle yutuyor onu (denizde su yutmak gibi düşünün)
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=mdTIMLdTi7I

ben bu yöntemi sokak kedilerinde dahi denemiştim, çizilme, ağız göz patlatma potansiyeli yüksek ama eğer aç karnına vereceksiniz deneyin