Maması Kedime Yetmiyor Doymuyor Sürekli Mama İçin Miyavlıyor

Limonagaci

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun, kedim 10 aylık kısır nd kısırlaştırılmış tavuklu kedi maması kullanıyorum ama asla yetmiyor kedim doymuyor 4.5 kilo kedim, vermem gereken miktar 56 gram üçe bölerek vermeyi denedim doymadı sürekli gelip mama istedi ikiye böldüm yine aynısı mama saatini beklemeden 2 3 saat önceden miyavlamaya başlıyor mamasını koyunca da anında silip süpürüyor mama doyurmuyor mu anlamadım daha doyurucu iştahını kesecek bir mama var mıdır ?

12 CEVAP

Gramajı hassas tartı ile ölcerek mi veriyorsunuz?
Kedinizin aktivitesi ve metabolizması da önemli mama porsiyonları genel önerilerdir biraz altında veya üstünde verilmesinde bir sakınca yok ki kediniz daha on aylık bir yaşına kadar ben olsam gramaj kısıtlaması yapmam. Kilosu da 4.5 muş 5.5 a kadar yolu var. Verin yesin çoççik :)

simbakedi

bence de 5.5a kadar yolu var, sonrasinda yolu kapansin ama :D nd’den doyurucu belki acana, orijen olabilir ancak diger baska mamalar asla degil. nd miktarini biraz daha artirip belki gunluk 1-2 cay kasigi yas mama verebilirsiniz. kisirlasinca istahlari artiyor ancak emin olun nd, acana, orijen degilse mamaniz doymama hissini siz bile yasiyorsunuz onlar yaninda

Vlad

Benimkisi 5 aylık dişi, 25 gramlık(ml) kaşıkla 1 sabah 1 öğlen 1 akşam 1 de yatarken veriyorum. Acana Pacifica dan Taste Of the Wild Rocky Mountain e geçtik. ToW a geçtikten sonra hiç yerinde durmamaya başladı topunun peşinde bütün gün deli gibi koşuyor. Artık fazla uyumuyor. Kilosu da olması gerektiği gibi. 56 gram biraz az bence. Benim zıpır 2 kaşıkla hayatta doymaz. Siz de sabah öğlen akşam gece 1 kaşık şeklinde deneyebilirsiniz.

Vlad

@teddybal

Merhaba,

Club safari sitesinden aldım zaten diğer sitelerde de satıcı yine club safari Tow un resmi distribütörleri. Pacificadan Tow a geçince daha hareketli oldu yani deli gibi koşturup en son yorulunca cam önünde sızıyor. Pacifica Protein değeri %37 Tow Rocky Mountain %42. Geçmeden önce veterinerimize de kiyaslattim Tow un içeriği daha iyi dedi. İlk verdiğim zaman biraz yabancılık çekti ama şimdi yalayıp yutuyor bayağı sevdi

Limonagaci

Hayır mama ölçü kabıyla hesaplayarak veriyorum, kedim tekir aslında ama çok hareketli değil fakat görünüş olarak zayıf duran bir kedi, herkes kilo almasın diye korkuttuğu için dikkatli olmaya çalışıyorum, yani bittikçe versem sıkıntı olmaz mı

Limonagaci

Proplan somonlu sanırım gramaj olarak daha çok veriliyor 90 gr olarak görmüştüm acaba ona geçsem daha mı çok doyar diye düşünüyorum mama fiyatları baya artmış o yüzden daha uygun fiyatlı mamalar arıyorum açıkçası

simbakedi

proplan yiyor kedim benim su an asla doyma hissinin d’si bile yok. asla onermem zaten kilo aldirmak isteyen cogu kisi de proplan alir genel olarak. bence nd miktarini biraz daha artirip deneyin. 5.5 kiloya kadar genelde cogu kedi fit kaliyor. illa sabit kiloda kalmak zorunda degil kediniz cok hareketliyse 5.5 kilo bile zayif gelebilir benim kedimde tam fitti 5.5 kilo

Limonagaci

Teşekkür ederim :) peki advance mama hakkında bilginiz var mı

Vlad

Advance fena değil en azından içinde gerçek et var ama mısır,mısır gluteni, buğday gluteni filan da mevcut yani gereksiz, kedileri obez eden dolgu maddeleri de var.

teddybal

@Vlad merhaba, tow'u hangi siteden aldınız acaba, memnun kaldınız mı, pacifica ile kiyaslarsaniz kedinizde etkileri nasıl oldu? Teşekkür ederim şimdiden..

@Limonağaci sorunuza kaynadım kusura bakmayın😅

Jamesjoyce

Yetişkin kedi değil ki o. Gramla vermeyin bence. Doymadigi icin huzursuz oluyor muhtemelen ve huzursuzlastikca da acikiyor. Kapla koyun ilk baslarda cok yer ama sonra az ve sık sık yiyecektir. Bide bizdeki gibi 1 kilo almak onlar icin cabuk olan bisey degil. Benimki de 4 kilo civarinda ben bu sekilde veriyorum. Yetiskin olsaydi haklisiniz ölcuyle vermek daha saglikli. Ben acana kullaniyorum ve olcmedigim halde cok tuketmiyor

Jamesjoyce

Ha bide ben kısırlaştırılmış mamalari incelemedim ama icerigine bir bakın. Benimki acana first feast ve yuksek oran protein ve yararli seyler icerdigi icin doyurucu oluyor. Onceki kullandigim mamalar proplan ve royal canin cok cabuk bitiyordu o da doyurucu besleyici degil ondan. Yetiskin mamalarin tumunde ise o besleyicilik protein orani vs dusuruluyor.