Kedinin Karnı Sert Ve Şiş

salkimliuzum

Merhaba,

Bir sokak kedisi var. Kendisinin karnı çok sert. Yemek yiyor, tuvalet yapıyor mu bilmiyoruz. Sanırım araba çarpmış ama yürümesi falan normal şu an. Arabanın çarpmasının üzerinden de birkaç gün geçti muhtemelen, ayağı düzeldiğine göre tahmin yürütüyorum. Acaba neden karnı ŞİŞ VE SERTTİR?

Kedi benim yanımda değil, benden veterinere götürmemi kediye bakan kişi rica etti sadece. Yarın götüreceğim ama acil midir bilemiyorum durumu. Sormak istedim.

6 CEVAP

Siyamask

İç parazit kaynaklı olabilir. Yediği besinleri sindiremediği için olabilir. Ama iç parazit yaygın bir sorun ne kadar erken müdahale edilirse patili için o kadar iyi olacaktır. Geçmiş olsunnnn

NorthNight

Eğer hamileyse başka belirtilerde vardır, meme uçları pembeleşip belirginleşir. Bunun dışında iç parazit olabilir, sindirim sisteminde bir sorun olabilir.

gece18

Parazit, bagırsak, sindirim karın zarı iltihabı fip her sey olabilir.

Anonymus985465

Acil veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Sizin tarif ettiğiniz durumda bir sokak kedisinin bagırsağını dikenli tüy yumağı tııkamış ve tümbyedikleri mudesinde birikmiş Mude akciğerlere baskı yaptığından nefes alnakta zirlanıyormuş.Röntgen çekildikten sonra hemen ameliyat edildi. Çok az şans verilmişti. Ancak çok şükür hayatta.

salkimliuzum

arkadaşlar bugün veterinere götürdüm. kedi sapasağlam, sadece hamile :)

salkimliuzum

umarım iç parazit ile ilgilidir... hamile kedilerde sertleşme oluyor mu acaba? hamile de olabilir dendi bana.