Köpeğimi Terasta Bakıcam Çare Lazım

enescan1002

HAVLAMASINI ENGELİYECEK VEYA AZALTICAK NE YAPABİLİRİM YAZ AYINA KADAR

17 CEVAP

zeynepgurgen

Elbette sokaktan daha iyi ancak terasta kalan, evin içinde insanlarla her daim temasta olmayan bir hayvan sosyalleşemez. Bu da havlamasına ve hatta agresifleşmesine dahi sebep olabilir. Üstelik kış geliyor. Bu soğuk havalarda ha terasta kalmış, ha sokakta.

zeynepgurgen

Şu hayvanları alıp alıp teraslara, depolara koymayın.

akitalove

Evde insanlarla iç içe olmasi havlamasini keser

SelinTuksal

ay gerçekten bakmayın terasta. köpeğinizin cinsi nedir?

Havlamasini engelleyecek?elbette havlar siz kopeginizi alirken bunu bilmiyor muydunuz hayvan sahiplenecekler heves ugruna almayin su hayvanlari oyuncak degil onlar siz bebeginizi kis gelince yaza kadar terasta bir basina birakamiyorsaniz kopeginizide birakamazsiniz size alismis bir kere siz birakinca daha cok havlar...yanlis anlamayin ama madem havlamasina cevreniz tahamul edemeyecek siz bunu basta biliyor olmalisiniz o zaman nicin sahiplendiniz etrafinizdakileri alistirin bence havlamasina.

KedimVar

Ben güzel bir çare buldum. Hiç almamanız... :))

Köpek : havlar

Kedi: miyavlar
Başka söz Yok ayrıca terasta köpek bakıldığını ilk defa duydum hayvanın günahını almak istemiyorsanız siz o canı almayın!

SelinTuksal

bunun yerine evde bakmak daha güzel bir seçenek değil mi patipaticikpatisi

deniz_berkan

doğasında var havlayacak yani hele birde yalnız kalınca daha cok havlayacak yapacak birşey yok...

martha

sakircan
şaka değil mi bu ?

Poyraz98

Evde bakmaya imkan yoksa sokaktan daha iyidir teras neden öyle dediniz?

Poyraz98

Hiç köpek bakmadım fakat bence köpek terasta yanlız kalacağı için havlar sahibi gelince susar. Oyalanacağı oyuncaklar verebilirsiniz kemik gibi kemirmesi için veya size alışık ise ve kokunuzu biliyorsa bi tişörtünüzü yatacağı yere koyabilirsiniz sizi yanınızda hisseder belki

Bayzemik

Yazik

Bayzemik

Yazik

Cnsygt

Terasta havlamasini engellemeniz mumkun degil. Hicbir oyuncak bir kopegi saatlerce susturamaz. Bence terasta gecirecegi zaman kadar evde de zaman gecirmeli. Bunu saglayabilirseniz egitim vererek disarda kaldigi surelerde havlamasini azaltabilirsiniz? Ayrica teras korunakli mi? Bazi kopeklerin cok yalnız kaldığında intihar etme egiliminde oldugunu biliyor musunuz?