Ne Kadar Mama Vermeliyim?

icebluedalin

Merhabalar benim iki kedim var yaklaşık bir ay önce ikisini de kısırlaştırdım dişi olan 2,7kg erkek olan 3,3kg daha önce ikisine bahçemde bakıyordum o zaman sürekli bulgurpirinç makarnayla karisik yaş mama veriyordum e şimdi evde normal sadece kuru mama ve yaş mama yiyorlar erkek olan zaten biraz obur oldugundan ne kadar vermem gerektiğini bilmiyorum mamayı açıkçası veterinerimizde pek bi bilgi vermedi bize günde ne kadar mama vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim

4 CEVAP

NorthNight

Kullandığınız mama paketinin arkasındaki tabloya bakıp kilosuna göre yazan miktarı vermelisiniz.
Her markanın kalori değeri farklı olduğu için önerilen miktarı değişiyor.

icebluedalin

önerilen miktar kadar veriyorum ama doymuyor ikiside

Gunesyildirimm

Hangi marka kullanıyorsunuz acaba? Bazı mamalar doyurucu olmuyor ya da tadını çok sevdikleri için sürekli yemek istiyorlar mama değişimi yapsanız doyarlar belki

icebluedalin

proplan kullaniyoruz