Jack Russel Yalnız Kalamıyor :(

tim

Anket

Samoyed
(1 oy)
Chow Chow
(2 oy)
Jack russell
(5 oy)
Diğer?
(3 oy)
Toplam (11 oy)

Arkadaşlar jack russel sahibiyim yeni evlendim ve köpeğim yaşadığımız evden sonra yeni evinde çok mutlu daha öncede büyük bir zulümden kurtarıp sahiplendik ancak tek sorunumuz yalnız kalamamsı ve bizde yanına başka bir arkadaş sahiplenmek istiyoruz sizce bu kısırlaştırılmış yakışıklımızın yanına nasıl bir arkadaş sahiplenmeliyiz. 4 yaşında ve çok oyuncu. biz apartman dairesinde yaşıyoruz ancak geniş bir bahçemiz önümüzde yemyeşil kocaman bir arazimiz var.

7 CEVAP

Robin

chow chow olmayacağını kesinlikle söyleyebilirim. yukarıda yazdığınız seçenekler içinde en mantıklısı samoyed olarak geliyor bana ya da beagle olabilir. bir doberman sahibi olarak sokaktan bir köpek alıp köpeğinizle sosyalleştirebilirsiniz demek bana ne kadar ters gelse de bu seçeneği de göz ardı etmemenizi tavsiye ederim.

eren

chow chow da jack russel da lider özellikli köpekler diğer köpeklere karşı dominant olabiliyorlar. Uysal karakterli sizin oğlunuzla bu kavgaya girmeyecek bir köpek bulmanız lazım birbirlerine alışmaları süre alabilir.

tim

Bizim yakisikli cok sosyal taki tasmasini takana kadar sonrasinda butun erkekler ona gore dusman ancak disiler soz konusu olunca butun yelkenler suda :) benden onceki sahibi kisirlastirdigi icin biraz kimlik bunalimi yasiyor ancak bugune kadar hic problem yasamadik cok sukur :) suan samoyed agir basiyor gibi keza beagle gibi bir arkadasta fena olmaz ;)

_ggunes

Her köpek diğer tüm cinslerle anlaşabilir. Sadece ikinci köpeği eve getirdiğinizde bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir =)

defne

Bence güvensizlik var ona daha çok güven verebilirsiniz evde tek de kalabilir ayrıca bir köpek daha alırsanız ikisine de eşit davranmalısınız

defne

Bence güvensizlik var ona daha çok güven verebilirsiniz evde tek de kalabilir ayrıca bir köpek daha alırsanız ikisine de eşit davranmalısınız

erva

bence jack russelına yeni bir tane daha jack russel alkı onunla anlaşsın ve kennını yannız hissetmesin