Kedi Traş Makinesi Kullanıyor Musunuz?

Anonymus985465

Nerden alabilirim?
İnsan traş makinesi de kullanılabilir mi?
Hangi marka/makine önerirsiniz?
Teşekkürler

7 CEVAP

Siyamask

Sizin yerinizde olsam uzman kişilerce tıraşın yapılmasını tercih ederdim. Çünkü kesebilirsiniz. Özellikle göbek ve koltuk altı kısımlarını makine kapabiliyor. Eğer yinede almayı düşünürseniz hayvanlara özel üretilen makineleri tercih etmenizi öneririm.

aslihan_e

Kedi tıraşı çok zararlı, daha çok dökülmeye neden olursunuz, hem de sık dökülmeye başlar.

simbakedi

brn size tiras makinesi onermem asla. burada biri kendi yapmisti ve kedinin derisi yara bere icinde kalmisti. bence enseleriyse sadece sorun makasla kesseniz daha yararli olur. hem bu kadar stres yasamazlar hem de daha saglikli bir yontem.

dilanbulent

Kedinizi niye tıraş etmek istiyorsunuz?

buseevecan

Kediler sağlık sorunu olmadığı sürece tıraş edilmez . Çok zararlıdır , bilginiz olsun .

Anonymus985465

19 senedir kedi teaş etmedim, ettirmedim. Ancak çok farklı bir durumla karşı karşıyayım. Dış parazit/iç parazit damlası çok uzun tüylü kedilerimde topaklanmaya ve hatta derinin açılmasına neden oluyor. Birinde allerjik olduğu kesin.
Şırıngayla vitamin içirdikten sonra tüylerini ne kadar silip taramaya çalışsamda akan yerleri kaşıyıp topaklanmaya ve derinin soyulmasına sebep oluyorlar. 5 kediden bahsediyorum. Her ay beş kediyi 3 saat gidiş dönüş veterinere taşıyamam. Ufak tefek bölgesel traşları kendimiz yapabiliriz diye düşünüyorum.
Bu tür sorunlar yaşayanlardan teaş makinesi önerileri bekliyorum.

Anonymus985465

19 değil 10 senedir.