Kedimin Ağzı Yara

Elifnc

Merhaba arkadaşlar. 13 yaşındaki kedimizin ağzında yaralar var. Yemek yiyemiyor. Yediği anda canı acıyor. Ezerek yediriyoruz az az. 2 kere veterinere gittik. Dişlerinin çekilmesi gerektiğini söylediler. Fakat yaşı sebebiyle narkozu kaldıramama olanağı varmış. Biz de korkuyoruz. Veterinerler sadece dişler çekilcek diyor henüz ilaç veren olmadı. Ama biz evde kekik yağıyla falan biraz acısını alıyoruz. Sizin bildiğiniz ağız yaraları için bir ilaç falan varsa yardımcı olabilirmisiniz? Daha önce etkili bir yara ilacı kullanan oldumu? Bir süre en azından normal yemek yiyebilsin biraz bağışıklığı ve kilosu toparlansın o şekilde dişlerini çektiricez ☹️

5 CEVAP

Siyamask

Mamayı sulandırıp ağzına enjektörle verebilirsiniz. Benimkinin de boğazında kitle vardı. Kendisi yiyemiyordu. Geçici çözüm olabilir:) Geçmiş olsunn

Elifnc

Öyle yapıyoruz valla yesin yeterki🙏 Ama yalanırken falan baya ağlıyor çok acıyor canı kıyamıyoruz :)

Siyamask

Birde ek olarak ilaç sprey tarzı bir şey vermek istiyorsanız diş hekimiyle iletişime geçebilirsiniz. Kendi adıma konuşacağım daha çok küçükken diş çıkarma düşürmeler de acım hafiflesin diye pamukla ilaç sürüldüğünü hatırlıyorum. Uyuşturucu bir etkisi vardı. Tabii öneri doğrultusunda hekiminizden de görüş alın. Şimdi bebeğe çocuğa kullanılan ilaç kediye bir şey yapmaz diyemiyorum:)

Elifnc

Haftaya bir daha götürücem. Bakalım ne dicek. Bir şekilde çözüm bulmam gerekiyor. İlaç vermesse sorucam bunu mutlaka çok teşekkür ederim ilginize 🙏😇

Siyamask

Tekrardan çok geçmiş olsunnn :)