Dış Mekan Kedi Kulübesi?

Midnightoil

Merhabalar,

Apartmanımızda uzunca zamandır sokakta beslediğimiz 2 kedimiz var. Derme çatma bir şeyler var epeydir kullandığımız fakat artık daha eli yüzü düzgün korunaklı kulübe koymak istiyoruz. Bütçeyi çokta zorlamadan tavsiye edebileceğiniz yağmura soğuya karşı dirençli kulübe önerilerinizi beklerim.

Teşekkürler.

10 CEVAP

Anonymus683514

Evet girer girmez tükeniyor. Ben bu iş ilk başladığında 2-3 tane alıp koymuştum yıllar önce :) O zaman şekli daha farklıydı. Çok yağmur alan bir yerse uzun ömürlü olması açısından altını biraz yükseltmeyi, üstüne su geçirmeyecek bir şey sarmayı deneyebilirsiniz.

Genelde derme çatma çözümler en ideali oluyor. Biliyorsunuz kediler derme çatma, labirent gibi yerleri dağınık evleri severler zaten :) Onların da dezavantajı insanların çöp olarak görüp atması. Biz üzerine yazmamıza rağmen yine atıyorlardı.

teddybal

Merhaba m arkamamanin kulübesi önerecektim 60 liraydı ama stokta kalmamış ama normalde oluyor adore gibi değil, mail atarak ya da arayarak sorun isterseniz gelecek mi diye. Ucuz diye bunu önerdim çünkü başka idare eder kalitede görmedim ben plastik evler bile o fiyata çıkmış malesef, bir de şunu favorilerime eklemiştim almak için (yorumları iyi puani yüksek diye, biraz bile uygun fiyatlı kedi evlerinin puanı düşük oluyor malesef) ama verniksiz bunu bir elden gecirmek gerekir su alıp kabarmaması için.
https://m.n 11.com/urun/ema-model-s-dis-mekana-uygun-osb-kedi-evi-33-x-24-x-35-cm-2106612?magaza=acousticworld

Siyamask

Dolap uygulamasına bakmanızı tavsiye ederim. Klübe gözüme çarpmadı ama büyük boy taşıma kapları ve tuvaletlerini çok ucuza bulabilirsiniz. Küçük bir modifiyeyle suya dayanıklı olması açısından poşet,streç gibi malzemelerle sarıp kullanabilirsiniz. Hatta plastik olmasın çok dayanıklı olsun derseniz 2. El komodinlere de bakabilirsiniz. Zamanında kullanmadığım komodinimi klübeye dönüştürmüşlüğüm var. Yanlız çalınmama ihtimaline garanti veremem:))

teddybal

@zencefil_f tweet altında şöyle yorumlar var;

"Sokaktaki köpek sürülerini toplamak için bir proje var mı? herkes olayın süsünde ,mamasında sokaklar bildiğin safari , yırtıcı hayvan sürüleri. biz sesimizi neden duyuramıyoruz ?

Lütfen yerleşim yerlerinden uzağa koyun besleyen orda beslesin"

Evleri, mama su kaplarını kim atıyor böyle tipler atıyor işte..

Anonymus683514

Para verip alınacak kedi kulübeleri, evleri maalesef aşırı pahalı. Adore'nin ücretsiz dağıttığı kulübeyi deneyebilirsiniz

https://www.adoremobilya.com/adore-kedi-evi-cat-01-hm-1-ahsa

Midnightoil

Hepinize sonsuz teşekkürler, tavsiyelerinize göre araştırıyorum.

Anonymus683514

Şimdi sosyal medyada şöyle bir şey gördüm:

https://twitter.com/ankaragelisiyor/status/1498211507196280833

İstanbul büyükşehir belediyesi de bu tarz işler yapıyor. Belki böyle çözülebilir.

teddybal

Yeni denk geldim yorumları iyi görünüyor, görsellere bakarak karar verebilirsiniz, birinin kalınlığı özellikle çok iyi diğeri de uygun fiyatlı, önceki attığıma göre daha güzel göründü gözüme sizinle de paylaşayım dedim;

https://ty.gl/ff888ef80

https://ty.gl/192e7d8c0

Salihaylmz

Ebatlandir var instagramdan bakabilirsiniz fiyatlarını hatırlamıyorum ama kulübeleri güzeldi
Plâstik kulübeler de var ama sağlam kalır mı bilemedim

Midnightoil

Teşekkürler, bakmıştım ama halen daha mevcut değil stoklarında :(