Kedimin Gözünde Akıntı Oluyor

Kaymağın gözünde iki günde bir çapak birikiyor dışarı akıyor fakat endişelendim bu normal midir

8 CEVAP

Hayır hapşırmıyor

ecetuqce

Göz enfeksiyonu kapmış olabilir bir veterinere başvurun ya da kendi ırkı ile alaka olabilir exotic shorthair devamlı gözleri akar mesela veterinere gidemiyorsanız geçici bir süre pamuğa çay damlatin ılık bir şekilde silin faydası olur

zeynepgurgen

Özellikle beyaz kedilerde kaçınılmaz olan durum. Nemli bir pamukla nazikçe silebilirsiniz.

ecetuqce

Hapşırıyor mu?

Teşekkür ederim

martha

şöyle bir şey okudum “ İran Kedisi ile başka bir uzun tüylü kedi olan, Ankara Kedisi çiftleşmesinden melezlenmiş olan Chinchilla Kedisi, basık yüzlü ve basık burunlu olan İran Kedisinin aksine, orta uzunlukta bir buruna sahiptir ve çene yapısı daha öne doğru çıkıktır. Bu farklılıkları sayesinde İran Kedisinin aksine solunum güçlüğü çekmez ve göz akıntısı gibi, basık suratlı olmaktan kaynaklı sağlık problemlerini yaşamazlar.” cinsinden kaynaklı değildir diyor isterseniz veterinere sorun. ben de exotic var inanılmaz akıyor gözleri bir sürü solüsyon aldım ama hiç biri sıcak suyla ıslatılmış pamuk kadar iyi temizlemiyo

Pamukla temizledim bu gece tek seferde güzelce temizlendi teşekkür ederim

Ozzge

Ilık çaylı pamukla nazikçe silin her akşam. Çayın antiseptik özelliği var.Geçmiş olsun.