Kısırlaştırma Sonrası Kabızlık

Seydosciko

Merhabalar,
Kedim cuma günü kısırlaştırıldı bugün ile birlikte 3 gün oluyor ve hiç kakasini yapmadı,2 gündür sadece yaş mama veriyorum ama onu bile pek fazla yemiyor bu durum normal mi ?

9 CEVAP

Renklipati

Zeytin yağı biraz verin yaş mama yediği halde kakasını yapmamış muhtemelen kabız olmuş peribiyotik yoğurt kefir yada Zeytin yağı mutlaka verin..normal değil çünkü 3 gün olmuş, suyunu sürekli taze tutun içmesini sağlayın

PofudukLeo

3 gün biraz uzun bir süreç heleki arkadaşımızın da dediği gibi yaş mamaya rağmen yapmıyor ise normal değil. Zeytinyağı denedikten sonra gün içerisinde yapması gerekir normalde eğer ondan da sonuç alamaz iseniz mutlaka veteriner hekim ile bir görüşün.

Seydosciko

Zeytinyağını ne kadar vermeliyim? Suyunu mutlaka her gün tazeliyorum ancak çok fazla içmiyor, sürekli uyuyor onu böyle görmek üzüyo beni :( bazen acaba kısırlaştirmasamiydik diyorum..

PofudukLeo

Bir çay kaşığı kadar yaş mamasının üzerine ekleyebilirsiniz.

Seydosciko

Çok teşekkür ederim, yoğurt verdim mamasınin üzerine zeytinyağını da ekledim umarım bugün yapar,yoksa yarın veterinere götürücem 🙏🏻💙

Renklipati

Kısırlaştırma en doğrusu bu konuda tereddüt bile etmeyin,kabızlık geçici bir durum iyileşir bu dediklerimiz olmazsa şurup verir veteriner kabızlık için,umarım gerek kalmaz bol bol yaş mama sulandırılmış verin

gaiakedi

Yaş mama normalde kakayı yumuşatıyor fakat operasyon geçirince tabi dengeler şaşıyor. Probiyotikle destekleyin, veterinere de görünsün minnoş mutlaka

gaiakedi

Yaş mama verirken su içmiyorsa mamayı sulandırabilirsiniz

Seydosciko

Teşekkür ederim tekrardan, zeytinyağı işe yaradı 🙏🏻💙