En İyisi Hangisi Sizce

stellabennett

Anket

Orijen
(8 oy)
Acana
(9 oy)
N&D
(0 oy)
Hill’s
(1 oy)
Toplam (18 oy)

bu markaları cidden çoook sık duyuyorum en iyisi size göre hangisi (içerik bakımından)

7 CEVAP

Renklipati

Acana diyorum zaten orjien acana aynı firma,1,5 yıl olacak acana kullanıyorum ve bizim kedimize yaradı, tabiki şunda unutmayın mama her ne kadar kaliteli olsada bazı kedilerde aynı etki olmuyor, deneme yanılma işi..

simbakedi

içerik olarak acana ve orijene yaklaşamaz diğerleri. acana ve orijen arasında acana tercih etme sebebim da orijene göre daha ekonomik olması. genel olarak ekonomik değiller tabi ama ikisi arasında kıyas yapınca acana daha ekonomik kalıyor

sonrasında nd gelir içerik olarak en sonda da hills. içerik olarak konuşuyorsak bence normal mamalar bakımından hills başarılı değil ancak başarısız da denemez. fiyatının da içeriğine göre aşırı abartı olduğunu düşünmüyorum, tercih edilmez denemez.

şimdi hillsin uzun yıllara dayanan bir geçmişi olması açıkçası benim gözümde bir tercih sebebi değil çünkü karşısındaki mamalar da hafife alınacak mamalar değil. kediye iyi gelir ya da gelmez onlar her mamada karşılaşılacak şeyler zaten. ama kağıt üzerinde içerikte acana ve orijenin yanına hills yaklaşamaz. biz acanadan çok memnunduk, aa hills de güzel tarihi var vs diyip hills deniyim demedim hiç, zaten rotasyonlu mama kullanımını destekleyen biriyim ancak hills benim gözümde bütçem doğrultusunda kalite düşürmek olarak geliyor

Aysenuraslan2

Orijen de acana da çok iyidir. Ben sıklıkla acana ile besliyorum çocuklarımı. Arada farklılık olması açısından orijen de alıyorum. Oğlum yavruyken nd de kullanmıştık ama sonra fabrikası değişmiş gibi şeyler duydum acanaya geçmiştik. Hala acana kullanıcısıyız.

Palyaco

İçerik olarak orijen kediniz cok hareketliyse tabiki ama günde 3 saat ayakta diğer saatler patates çuvalı gibi yatiyorsa acana harwest

simbakedi

@fdq orijen emin değilim ancak acananın protein oranı %38i geçmiyor hiçbir mamasında. ben bu protein oranına katılmıyorum ama sadece bu kısmı düzeltmek istedim. nd'de %44e kadar uzanan bir oran var tahılsızlarda evet ama acanada böyle değil. belki denemek isterseniz aklınızda olsun :D

gece18

Acana kullanıyoruz. Hills güzeldi ama dışkı kokusundan dolayı bıraktık yeniden döndük acanaya. Nd denemedim henüz.

fdq

N&D düşük tahıllı portakal & morina balıklı olan yavru ve yetişkin bir kedi için en iyisi. İçinde gerçek et var, protein %36, omega 3 oranı piyasadaki en yüksek ürünlerden biri bu. Düşük tahıllı olması da kan şekerinin kontrolü açısından sağlıklı. Hill’s tahıllı ve genellikle tavuklu ürünler yapar. Acana ve origen gerçek et kullanır ama şöyle bir sorunları var protein oranı %42-46 aralığında. Bu çok ama çok yüksek bir oran özellikle de ev kedileri için. Bu kadar yüksek protein idrar yolları ve böbrekte sorun yaratıyor hele ki kedinin böbrek hastalıklarına yatkınlığı da varsa. Böbrek hastalığı çok yaygın kedilerde ve çok sinsi. İş işten geçtikten sonra böbreklere geri dönülemez bir hasar verdikten çok sonra hastalığın sonlarına doğru anlaşılıyor. N&D’nin tahılsız olanları da çok yüksek protein içeriyor. Sonuç olarak Acana, Origen ve N&D tahılsız olan ürünleri çok ama çok yüksek protein içerdikleri için tavsiye etmiyorum. Etrafımda bu ürünleri kullanıp kısır kedileri idrar yolları enfeksiyonu yaşayan dostlarım var. N&D’nin düşük tahıllı portakal & morina balığı %36 protein ve yüksek omega 3 içeriği sebebiyle favorim. Senelerdir kullanıyorum 3 kedime de. Ama bakın kedinin yaşı, böbrek değerleri çok önemli. Mesela 3,5 yaşındaki kısır dişi kedim böbrek yetmezliği teşhisi 3 ay önce konuldu, ona daha az proteinli ve daha az fosforlu Hill’s veya Royal Canin vermek zorundayım. Anlayacağınız kedinin yaşı ve sağlığına göre mama da değişiyor. Ama bence Acana, Origen ve N&D tahılsız kullanmak yanlış ve hatta riskli uzun vadede %46 protein içerdikleri için. Ev kedisi için çok yüksek bir oran. %30-36 protein sağlıklı bir kedi için iyi değerler. Yavruysa %36 daha iyidir. Yaşla birlikte protein yavaşça azaltılmalı. Yaşlı kedi mamalarına bakın +7 için, protein oranı %30. Umarım açıklayıcı olmuştur.