Kedi Ağız Kokusu

Merhaba arkadaşlar, 5 yaşına girmek üzere olan kedimin önceden ağız kokusu vardı. Fakat çok yoğun değildi. Ağız bakım suyu kullandık veteriner önerisiyle. Bitirmedi kokuyu. Sindirim problemi var ondan dolayi olabilir dedi doktorumuz. Fakat koku artık beni çok rahatsız etmeye başladı. Dışarıdan bile yaklaşınca kokuyu alıyorsunuz. Kullandığı mamalar, proplan somonlu kısır, yaş mama olarak da royal canin kısır veriyorum. Ne yapabiliriz bu koku konusunda ? Ağız kısmını muayene etti doktorumuz dişleri gayet sağlıklı diş eti de sağlıklı dedi. Yaşayan var mı? Not: (asla dişlerini fircalamama izin vermiyor)

3 CEVAP

Renklipati

Balıklı mamalar biraz daha ağız kokusuna sebep oluyor, fakat dişleri iyi dis eti problemi yoksa mama kaynaklı gözüküyor, farklı bir mama denesiniz sonuç aynımı, sindirim problemi varda zaten hassas sindirim problemi için mama kullanmak daha doğru olur

Aysenuraslan2

Diş taşı yoksa sindirim problemi kaynaklıdır muhtemelen. Organlardaki problemler de ağız kokusu yapabiliyor çünkü. Yaş mama vs. Verdikten sonra dental ödül verebilirsiniz.

Palyaco

Dis eti dis sorun yok demişsiniz problem mamadan kaynaklanıyor balıklı mamalar koku yapar