Mama Değişikliği Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim

Novalun

Merhabalar. Kediler geleli 1 ay oldu. Şuan mama olarak felicia kullanıyorum. Genel öneri üzerine proplana geçmeye karar verdim. Geçişi nasıl yapmalıyım. Direkt yeni mamayı mı vereyim yoksa kademeli mi geçeyim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:) iyi günler

14 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kötü bir mamadan daha kötü bir mamaya geçmeye çalışanları izlemek sinir bozucu ama iyi mama söylemeyeceğim, benden bu kadar demiştim.

efruzg

nd tavuklu narlı kitten alabilirsiniz

Canandisli

Kediler yavruysa petlebide proplanin yavru kedi mamasinda kampanya var 400 gr iki tane onlardan alip bir deneyin yiyip yemediklerini onceki mamalariyla karistirin verirken ayirmayip yiyorsa sonradan tek vermeye baslarsiniz

Novalun

Açıkçası ben araştırdım. Hills proplan royal canin. En çok bu isimleri gördüm iyi diye geçen mamalar içinde. Ben de kedilerim için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hatalarım da olabilir. Bilerek mamaların isimlerini açık şekilde yazdım ki bi önerisi olan varsa söylesin diye. Öğrenmeye açığım çok şükür. Kan kusmaya hiç gerek yok. Cahillik geçicidir eşeklik baki kalır

yaseminece

Geçiş için de normal mamasıyla karıştırarak verebilirsiniz.Gün geçtikçe yeni mama miktarını arttırır,diğer mamasını azaltırsınız.Bu geçiş bizde çok çabuk olmuştu kolay alışmıştı.Kediden kediye değişir alışma süresi:)

MiaDamlaa

Proplan vermeyin ND verebilirsiniz eski mamasiyla karıştırıp sonra gün geçtikçe azaltirsiniz

Canandisli

Ya sitede arastirma yapmistir mutlaka okumustur mamalar hakkindaki yorumlari hala almak istiyorlarsa bence bosu bosuna yorum yapmayin zaten mama secimiyle alakali muhtemelen insanlar umursamiyor bile yazdiklarinizi

zeynepgurgen

Umursamayacaklarsa neden soruyorlar anlamıyorum. Zaten kimse kimseyi hangi mamayı alacağı konusunda zorlayamaz. İnsanlar mamalar hakkında bilgilerini paylaşır, tercih soru sahibindedir. Şahsi olarak da kötü bir mamadan daha kötü bir mamaya geçiş ifadesine katılıyorum.

Novalun

Önerilerinizi dikkate alacağım arkadaşlar teşekkür ederim. Nd yi bilmiyorum ona da bakayım sağolun :)

Novalun

İyi mama önerilerinize açığım açıkçası çok da güzel olur. Soruya da yazdım kedi bakımı konusunda yeniyim. Benden daha çok şey bilen birileri olduğunu biliyorum burda

Acana orijen iyidir cevremde orijen kullanan yok ama acana kullanan var ve memnunlar.proplan kullandim diskisi az ve kokusuzdu ama diski yumusakti.n&d den genel bir memnuniyet var.icerik olarakda gayet iyi bencede.

Novalun

Herkese teşekkür ederim. Söylediğiniz gibi yapacağım geçişi. Tavsiye ettiğiniz mamaların içinden bir seçim yapacağım. Sağolun

Novalun

Benimkiler 6 aylık henüz. Şimdi n&d'nin içeriğine baktım. İçeriği çok zengin gerçekten. Onu deneyebilirim. Başka tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?

yaseminece

Ben de n&d kullanıyorum çok memnunuz tavuklu kitten olanını