Kedim Her Yere İsiyor

denizz01

kedim şu an kızgınlık döneminde veteriner aşıdan sonra kısırlaştırabileceğimizi söyledi önce bunu istemedim ama tek çare gözüküyor o zamana kadar bu işeme alışkanlığını durduracak bir şey var mı gerçekten her yere işiyor ve kokusunu geçiremiyorum lütfen bi yardim edin bilgisi olan varsa

6 CEVAP

NorthNight

Durduracak tek şey kısırlaştırmak. Ama işediği bir eşyayı yıkamadan kumunun yanına koyun kokuyu oradan alsın. Böylece ya yine ona yada kumuna işer bir nebze size iş çıkarmaz. Ben kısırlaştırmadan önceki kızgınlığında böyle çözüm bulmuştum.

Renklipati

Kısıtlama olana kadar biraz zor huyundan geçmesi hatta biran önce yaptirmazsında alışkanlık haline geliyor sonrası bile devam edebiliyor..sadece tavsiyem çiş yaptığı bölgeleri sirkeli suyla silin koku kalmasın o bölgede

denizz01

gercekten şu an alışkanlık haline getirdi çok rahat bi şekilde her yere yapiyor umarim kisirlastirdiktan sonra devam etmez teşekkürleer

fdq

Kediniz erkek mi dişi mi?

denizz01

erkek

fdq

Erkek kedi kızgınlıkta işer. Yapacak birşey yok doğası gereği. Sirkeli suyla silin idrarlı eşyaları. 1 yaşına basınca kısırlaştırınca böyle huylar kalmayacak. Biraz sabır büyüme sürecinde. Bu sürede karma aşılarını tamamlayın miniğin. Yapabileceğiniz iyilik bu olur. Bağışıklığı güçlü olsun. Yetişkinliğe (yani 1 yaşına) basınca kısırlaştırma yaptırın. Daha önce değil. Bırakın hormonlar çalışsın bu da büyümenin bir parçası.