Kedimin Kilosu İdeal Mi

Besteyzc

Kedim 8 aylık erkek ve kısır kilosu ise 4.800 sizce nasıl ideal mi kilosu

9 CEVAP

Palyaco

800 gram fazlası var

Ryhn12

Bizimki de erkek kedi 4.700 10.5 aylık.Veteriner yarım kilo vermesi lazım dedi kısırlaştırdik yeni

aslihan_e

Göbeği var mı? Göbeği yoksa korkmayın, yapısı iri kemiklidir ama göbekliyse kilolu demektir. Yani hafif göbekli olabilir ama kiloluysa büyük bir göbek olur.

bobby34

kedinin cinsine göre de değişiyor bizim kedinin cüssedi büyük ve cinsinden dolayı kilosu normal 11 aylık 5.100 kilo

edake

Kedi cinsi ve kemik yapısına göre kilosu çok değişkendir. Kedinize normal duruşunda yukarıdan baktığınızda boyundan sonra göğüs bölgesinde hafif genişleme görülmeli. Karın bölgesiyle arka bacaklar arasında ise bel oyuntusu gibi hafif daralma olmalı. Eğer yukarıdan baktığınızda dar kısım/bel oyuntusu göremiyorsanız biraz kilo fazlası olabilir

Besteyzc

Ama görünüş olarak kilolu durmuyor

Besteyzc

Şaşırdim valla hiç kilolu gibi durmuyor çünkü normal duruyor yani hatta bana küçük geliyor 😂

selinkog

Kedinizin cinsine göre değişir. Benim kedim 9 yaşında dişi ve kedinizle aynı kiloda. Tereddüt ediyorsanız veteriner ziyaretinizde danışabilirsiniz. Sağlıkla büyüsün inşallah.

buusracikk

Cinsine göre farklılık gösterebiliyor erkek kediler dişilere göre daha iri yarı oluyorlar genel olarak :) benim de 10 aylık erkek tekir kedim var kısır ve 5 kilo :)