Kedimde Tavuk Allerjisi Çıktı Hipoallerjik Mama

Oqrenerde06

Kullandığınız memnun kaldığınız hipoallerjık mama varmı acaba.
Ya da aslı varmı bu mamaların hipoallerjik olmasının faydası ?

12 CEVAP

Nrynrynry

Biz royal canin kısır kedi s/o destekli hipoalerjenik mama kullanıyoruz. Gıda alerjisi dendi kakası cok yumuşaktı ve kulağının alt kısmında tüy döküldü. Mamayı yemeye başlayınca sıkıntımız düzeldi. Hala bu mamaya devam ediyoruz, yararı değil de alerjik bir durum olduğu için onu önlüyor neye alerjisi olduğu zor tespit ediliyormuş.

gokhansultan

Ablamın kedisinde de mantar vardı geçti sayılır ayrıca tavuklu mamaya da hassasiyet gösteriyordu. Royal Canin i bırakıp, ND Ocean kullanmaya başladı hem dökülen tüyler hızla yerine geldi, hem de kepeklenmeleri hızlıca düzeldi. Bence balıklı mamalar böyle süreçlerde çok önemli. Ben de ND Ocean kullanıyorum şu anda. Ankaradaymışsınız, dilerseniz denemeniz için bir miktar ND Ocean verebilirim size :) Eğer memnun kalırsanız devam edersiniz.

Oqrenerde06

@gokhansultan Çok teşekkur ederim çok düşüncelisin kapı komşum olsaydın 1 tabak alırdım valla zahmet etme :)
Proplan eleganta geçtim şuan felıcıa hipoallerjik somonlu aldım birde denemek için ikisinide seviyorlar :)
Bebekken n&d kitten tavukluyla büyütmüştüm sonra yememeye başlamışlardı kesmiştim içindeki fazla protein beyaz kedilere iyi gelmediğini söylemişti hekimimiz.
Ama tekrar düşük tahilli n&d deneyip geçebilirim belki iyi gelir ☺☺

gokhansultan

Umarım düzelir sorun bir an önce :)

oykuyildiz

İçeriğinde tavukla ilgili bişey içermeyen mama buldum ben onu kullanıyorum benim oğlumda alerjenik hem tavuk hem balık

Salihaylmz

Feliciadan numune mama talep edebilirsiniz yani en azından deneme yanılma amaclı
Geyik domuz etli mamalar alerji için daha iyi diyorlar vetenerler tavuk harici mama öneriyorlar
Brit care hipoalerjik maması var deneyecekseniz 400 gr şeklinde satılıyor bakabilirsiniz
İçinde en ufak da olsa tavuk bulunuyor çoğunda umarım kullanabileceğiniz iyi bir mama bulabilirsiniz :/

Gizemmii

Beyaz kedilerde genelde tavuk içerikli mama önermiyorlar. Benimkinin de burnu akar gözleri sulanırdı. Ben şimdi hills kuzulu kullanıyorum yani herhangi bir yan etkisi yok şu an. Ama tavuklu gıdalar kullanmaktan kaçının bence :)

Cennet29

Benim kedimde de aşırı kaşıntı vardı tavuk hassasiyeti olabilir dedi veteriner. Ben geyik etli tavşan etli mamalar da denedim ama beğendiremedim 😂 unique markanın tavuk-somon karışık mamasını kullanıyoruz bitmek üzere şimdi felicia hipoallerjenik somonlu sipariş verdim. Kedim beğenirse bundan devam edicem artık

Oqrenerde06

en ufak ödül maması versem kulak tüylerini döküp kaşıyıp kızartıyor başta mantar vardı o geçti şimdi de allerjik reaksıyon gösteriyor şuan :/ Royal canın kullanırken bu sıkıntılarımız başladı korkuyorum da o mamaya dönmeye içinde yine kümes hayvanları var nasıl allerjik mama anlamadım. Olmazsa onu denerizz çok teşekkur ederim sizede geçmiş olsun

Oqrenerde06

@salihayılmaz çok teşekkur ederim aldım şuan 1 kg çok sevdiler ama allerjisine iyi gelirmi emin değilim brit caredede az miktar tavuk ürünleri barındırıyor sanırım birde o markaya ısınamadım hiç

Oqrenerde06

@gizemli hillste tavuk unu yokmu acaba içeriğini çok beğenmedım sizce nasıl geçmiş olsun sizede :( beyaz kedilerde oluyormuş şuan bizde felıcıa somonlu ve proplan somonlu karışık verıyoruz kuzuluya mı geçsem dıyorum bilemedim.

Oqrenerde06

@cennet29 bızım veterınerde unıque veterıner serisi allerjen mamasını tavsıye etti 2kg 320 falan kalitesine göre aşırı pahalı geldi.
Felıcıa da içerik olarak aynı sayılır :)