Kedi Nefes Alma

Sutunannesi

KEDİM çok düzensiz şekilde nefes alıyor aynı zamanda çok hızlı. Uyurken çoğu zaman nefes almayı bırakıyor ve 20 saniye sonra derin bir nefes almayla tekrardan nefes almaya başlıyor. Bebekliğinden beri hep böyleydi ama büyüdükçe daha da gözüme batmaya başladı zaten veterinere gittiğim zaman soracağım. Ama sizce sorunu nedir ve veteriner ne gibi bir işlem uygulamalı

3 CEVAP

Sutunannesi

????

Sutunannesi

????

rnt

Merhaba. Kedinizin diş etini bi kontrol edin lütfen. Eğer soluk bi renk varsa burada oksijenden kaynaklı yani akciğerler ya da üst solunumla ilgili bir sorun var demektir. Hızlı solunum genel olarak stres, korku ya da epilepsi odaklı şeylere dayanır. Ama ara ara solunum durması genel olarak olarak üst solunum yolları enfeksiyonuna bağlıdır. Kedinizin burnundan gelen sarımsı ya da yeşilimsi bi akıntı varsa antibiyotik tedavisi şart. Eğer bu sorunlar yoksa akciğer kontrolü içn veteriner kontrolü şart. Bazen alerjik nedenler bile olabilir. Siz bi kontrol ettirin. Geçmiş olsun.